14 липня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Швейцарські волонтери передали Житомиру дві пожежні машини – фотозвіт

Швейцарські волонтери передали Житомиру дві пожежні машини – фотозвіт

  • Фото: Журнал Житомира
  • 4 липня, 2024 16:07

4 липня з гуманітарною місією до Житомира прибули волонтери асоціації «Cholidero chin Frontêre» (у перекладі – «Солідарність без кордонів») зі Швейцарії, які передали два пожежно-рятувальних автомобілі громаді міста.

Це стало можливим завдяки їх активній співпраці з громадською організацією «Студентський клуб» та волонтерами, заслуженими артистами України Яніною та Олександром Яремчуками.

Асоціація була створена у 2022 році та складається виключно з 50 членів-волонтерів. Її походження та діяльність пов’язані з військовим вторгненням росії в Україну. З перших днів повномасштабної війни й понині асоціація, зібрала понад 75 тонн гуманітарного вантажу та у межах 10-ти гуманітарних місій передала його громадам у Житомирській, Закарпатській та Херсонській областях України.

«Асоціація створена саме в зв’язку з подіями в Україні. Вони активно працюють та підтримують Україну. Перші місії були в Закарпаття, а у сім'ї Яремчуків, заслужених артистів України, потім з'явився контакт цієї організаці. Це стало початком дуже активної співпраці, в рамках якої привозилися різні матеріали. Поступово масштаби гуманітарних місій та діяльності зросли… Конкретно у цю місію входить передача декількох десятків тонн гуманітарної допомоги, в основному пожежно-рятувального спорядження. Майже всі учасники цієї організації мають відношення до місцевої пожежно-рятувальної служби, але це не їхня основна професія – вони працюють на волонтерських засадах. Вони здійснюють потужний збір коштів і за власний кошт доставляють цю допомогу. Наша місія тут – це гостинно прийняти їх, юридично оформити, поселити», – розповів Володимир Виговський, волонтер, голова ГО «Студентський клуб».

«Асоціація збирає матеріали, а ми працюємо на те, щоб заробити кошти на доставку цих матеріалів. Ця асоціація створена без допомоги швейцарської держави – вони не отримують жодної копійки від уряду, все фінансується за рахунок донатів людей. Швейцарія – це та країна, яка підтримує нейтралітет, тому нам це також підходить, бо будь-яка допомога будь-якої країни важлива для нашої держави, для нашої області і для перемоги. У зв'язку з тим, що агресор робить таку катастрофу в нашій державі, пожежна допомога і пожежне обладнання дуже важливі для нашої держави. Тому робимо, що можемо», – розповів Олександр Яремчук, заслужений артист України та волонтер.

Наразі триває їх 11-та гуманітарна місія на Житомирщину, а наступна запланована на серпень. Окрім пожежно-рятувальних автомобілів громаді міста Житомира, волонтери доставили та передали автомобіль пожежно-рятувальної служби для однієї із військових частин тероборони у місті Баранівка, пожежно-рятувальний автомобіль та понад 10 тонн гуманітарної допомоги (пожежно-рятувальне обладнання, спорядження та одяг; лікарські засоби, медичні вироби та медикаменти) для Овруцької громади, а також 6 змішувачів (міксерів) крові для Житомирського обласного центру крові.

Фахівці зі складу швейцарської делегації під час передачі техніки та обладнання провели майстеркласи для наших спеціалістів, які у подальшому будуть здійснювати їх експлуатацію. Безпосередньо це робили волонтери Себастьян Рюмо (Sébastien Rumo), Рікардо Шеллібаум (Ricardo Schällibaum), Хосе Мілтон Дос Сантос (José Milton Dos Santos) та Рафаель Тіссо (Raphaël Tissot).

«Для Житомира це не буде суперновинкою. У нас майже в кожній пожежній частині є такий автомобіль. Звісно, сам автомобіль може бути іншим, але обладнання майже однакове. Гідравлічне і пневматичне обладнання однакове – ми з ним знайомі та користуємося ним уже багато років – з 2017 року. Ця машина призначена для виїзду на надзвичайні події – ДТП, деблокування людей з автомобілів при аваріях, при обвалі будівель. Вона оснащена гідравлічним обладнанням, яке дозволяє прибирати крупногабаритні уламки і рятувати людей. Машина нам сподобалася, оскільки це хороша базова модель з рятувальним обладнанням. У нас воно є, але чим більше його буде, тим більше людей ми зможемо врятувати, використовуючи його», – зазначає Олександр Вовнюк, начальник караула АРЧ АРЗ СП ГУ ДСНС України у Житомирській області.

Програма перебування делегації 11-ї місії також передбачає зустрічі волонтерів з уповноваженими представниками громад, місцевої влади, волонтерів Житомирщини з метою налагодження нових контактів та подальшої співпраці спрямованої на всебічну підтримку ЗСУ, територіальних громад, внутрішньо переміщених осіб та громадян України.

Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: