15 квітня на засідання сесії Житомирської міської ради прийшли представники колективу Професійного технологічного коледжу з плакатами. Вони виступали проти реорганізації коледжу, тобто його приєднання до Професійного коледжу технічних інновацій міста Житомира.
Під час розгляду питання на сесії голова робочої групи з питань розвитку професійно-технічної освіти Юрій Мойсеєв розповів про концепцію реорганізації мережі профтехосвіти міста.
Згідно із напрацюваннями робочої групи, у Житомирській громаді буде три напрямки розвитку цієї мережі:
- будівельно-технічний;
- громадське харчування і торговельно-комерційна діяльність;
- сфера обслуговування і легка промисловість.
Кожен з цих напрямів представлятиме один заклад профтехосвіти:
- Професійний коледж технічних інновацій (до якого приєднають Професійний політехнічний коледж та Професійний технологічний коледж);
- Професійний коледж сервісу і дизайну;
- Професійний коледж індустрії краси та технологій відповідно.
У кожного закладу буде своя наглядова рада, куди залучатимуть представників бізнесу. Наглядові ради планують створити у 2025 році.
Щодо фінансування: усі кошти, які кожен із закладів отримуватиме за проходження виробничої практики учнями, міська рада збільшуватиме втричі за рахунок міського бюджету. Також на модернізацію матеріально-технічної бази цих закладів з міського бюджету в 2025 році передбачено виділили 15 мільйонів гривень, ще 6 мільйонів 729 тисяч гривень — на створення навчально-практичного центру з професій верстатник широкого профілю.
Після презентації цієї концепції розвитку директор Професійного технологічного коледжу Юрій Дятел розповів, що колектив коледжу підтримує розвиток згаданих трьох напрямків, утім вони проти ліквідації коледжу як юридичної особи і приєднання його до іншого. Також колектив проти того, аби залишати приміщення за адресою вул. Сергія Параджанова, 72 і «переїжджати» в приміщення по вулиці Селецькій, адже на Параджанова лише нещодавно — 18 лютого 2025 року відкрили навчально-практичний центр зварювальних технологій, оснащений новим обладнанням.
Також директор закладу зазначив, що Професійний технологічний коледж у 2025 році став учасником інвестиційного проєкту «Модернізація майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору» та має отримати кошти на модернізацію майстерень для навчання верстатників широкого профілю, а також подав заявку на ще два гранти з підготовки професій слюсар-ремонтник і машиніст холодильних установок.
Представники колективу Професійного технологічного коледжу в сесійній залі скандували «Просимо нас почути».
Утім, попри супротив колективу, 28 депутатів Житомирської міської ради проголосували ЗА представлену концепцію розвитку. Після цього в сесійній залі лунали крики «Ганьба».
Після голосування директор Професійного технологічного коледжу прокоментував ситуацію і сказав, що представники закладу не проти розвитку, втім мають своє бачення як це має відбуватися.
«Ми пропонуємо свій варіант — на базі нашого навчального закладу, об'єднати наш навчальний заклад з політехнічним ліцеєм, який зараз вже з нами працює на нашій території і те саме 20-те училище закладу легкої промисловості (Прим. — Житомирський професiйний лiцей сфери послуг). Місця для цього достатньо.
Майстерні, які у нас вже побудовані і на які знов таки готуються будувати стосовно верстатників широкого профілю. У нас також вже розпланування навіть є, розумієте, ми коли проєкт подавали, ми все це готували. Все це залишається, діти залишаються в тому самому гуртожитку, діти відчувають себе комфортно. І так само 20-те училище (коли прийде до нас, на нашу територію, в наш гуртожиток, на нашу навчальну матеріальну базу), будь ласка, розвивайте цей профіль, вкладайте гроші», — сказав Юрій Дятел.
Заступниця директора коледжу Юлія Гнатюк розповіла, що після рішення, ухваленого на сесії, колектив швидше за все подаватиме до суду.
Секретар міської ради Галина Шиманська після засідання сесії прокоментувала журналістам, що приміщення Житомирського професiйного лiцею сфери послуг за адресою вулиця Чуднівська, 102 А, передадуть ліцею при університеті «Житомирська політехніка». А сам заклад професійного ліцею має «переїхати» на Параджанова, де зараз знаходиться Професійний технологічний коледж.
«Через те, що Житомирська політехніка зараз має високий рейтинг серед навчальних закладів міста, Європи, України, тому є запит саме на ці спеціальності в цьому навчальному закладі. Ми боремось як місто за те, щоб у нас були діти, були студенти, тому є така певна трансформація. Хочу ще раз повідомити всіх, що ми не закриваємо, ми реформуємо шляхом приєднання. Для того, щоб зробити на 27-й рік три конкурентно-спроможних заклади профтехосвіти», — сказала Галина Шиманська.