Внаслідок авіаудару по Житомиру 1-го березня десяток будівель на Богунії зазнали руйнувань. Одна з них – садиба подружжя житомирян Олександра Бобра та Надії Блажиєвської.
В ту страшну ніч уламок ракети зачепив дах будинку та пошкодив несучу стіну. Господар оселі Олександр каже, що й досі дивується, як через таку силу удару цей дім уцілів, передає "Суспільне".
"Літак чи ракета полетіли. Долі секунди. І отак бух, двічі бух. Вікна, шиби полетіли, двері полетіли. Ми з дружиною взяли документи і побігли в укриття у пологовий будинок по сусідству. Я там двірником працюю. Там ми цілу ніч просиділи", – розповів мешканець будинку Олександр Бобер.
Олександр показав тріщини на стінах у внутрішніх кімнатах, на кухні, пошкоджені стелі, зруйновану систему опалення.
Містяни, поки чекають на допомогу від міста та держави, власними силами замінили шиби у вікнах, відремонтували вхідні двері, повісили батареї. Але проживати у цьому будинку все ще неможливо.
"Деякі вікна відремонтували, щілини закрили, деякі знизу замінили, зашили. Воду у системі опалення спустили. А далі – хто його знає, як буде, що буде. Але ж до зими йдемо. Потрібно щось робити. Зимувати, мабуть, будемо у літній кухні", – каже Олександр Бобер.
Дружина Олександра Надія останній місяць проживає в Італії. Через Viber-зв'язок жінка розповіла, що їхній дім через авіаудар відразу був непридатний до проживання. Вона декілька разів зверталася до посадовців міськради, але поки що, за її словами, безрезультатно.
"Я скільки разів ходила в міську раду, писала заяви всюди, – каже Надія Блажиєвська. – Мені сказали, що в нашому будинку потрібен капітальний ремонт. Мені також сказали, що вони це все мають робити. Ну, а хто має прислати ще представників, щоб вони вирішили, чи цей дім підлягає ремонту, чи його взагалі потрібно знести?"
"Приїжджали, міряли, дивилися. Коли воно буде, що воно буде, – Бог його знає. Головне, що ми живі та здорові", – зазначає Олександр Бобер.
Представники Житомирської міської ради обстежили зруйновані внаслідок авіаударів будинки житомирян. Людям видали акти про часткову або повну руйнацію осель і можливість у них проживати. Про таке сказала керівниця департаменту соціальної політики міськради Вікторія Краснопір.
"Житомирська міська рада, її виконавчий комітет надають адресну матеріальну допомогу громадянам, у яких внаслідок вибуху російських ракет пошкоджене майно. Одноразову. А також тим, у кого житло пошкоджене настільки, що не можна в ньому проживати, Житомирська міська рада на підставі договорів сплачує щомісячно або за відсутності договорів – одним платежем суму оренди житла. Громадяни, які постраждали через російську агресію, тобто втратили житло, можуть через портал "Дія" внести до Єдиного реєстру будівлі та майно, які зазнали ушкоджень. І, відповідно, рішення будуть прийматися на рівні держави", – поінформувала керівниця департаменту соціальної політики міськради Вікторія Краснопір.