26 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Прогулянка квітучими алеями Житомирського ботанічного саду: фоторепортаж

Прогулянка квітучими алеями Житомирського ботанічного саду: фоторепортаж

  • Фото: Ігор Щербаков, Журнал Житомира
  • 4 травня, 2023 18:00

Житомирський ботанічний сад входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

На території ботанічного саду розташовано понад 500 видів рідкісних деревʼянистих рослин, понад 1000 видів травʼянистих рослин, понад 100 колекцій лікарських рослин.

В ботанічному саду знаходиться чотири озера, в яких проживають чорні лебеді. Його територія перебуває в особливому статусі та потребує посиленої охорони.

Адміністрація Поліського університету облаштувала затишні альтанки та комфортні лавки, укріпила береги озер, поклала тротуарну плитку, реконструювала центральну алею, замінила ворота. На облаштування саду з обласного бюджету було виділено близько 5 млн грн.

Наразі відвідування ботсаду можливе лише групами, оскільки намагання адміністрації зробити його вільним виявились марними: відвідувачі нівечили рослини та смітили на території. 

"Для відвідування ботанічного саду групами виділений певний час. Екскурсія по саду коштує 400 грн на групу. Група може складати від 10 до 30 осіб. Організувати фотосесію в ботанічному саду коштуватиме 600 грн. В такому випадку група може складати 20 осіб", - розповіла ЖЖ проректор з наукової роботи Поліського університету Людмила Романчук.

Ботанічний сад знаходиться за адресою вул. Корольова, 39.

Для запису на екскурсію чи фотосесію слід звернутись за номером: +38 098 921 5162 (Таїса).

Фото: Ігор Щербаков, Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: