Прогнозований результат — 40-50% економії енергоресурсів.
Про це 27 грудня передає пресслужба Житомирської міської ради.
Багатоквартирний будинок, що на вулиці Шевченка, 43, візуально виглядає як новобудова. Співмешканці дев'ятиповерхівки скористалися програмою "Енергодім". Тепер вони не лише житимуть в модернізованому будинку, а й споживатимуть менше енергоресурсів та зможуть суттєво заощаджувати на комунальних платежах.
Віталій Остапчук, голова ОСББ, каже модернізувати будинок співвласники мали намір у лютому 2022 року.
"25 лютого були плани підписати договір з банком. Але 24-го полетіли ракети. Ось і все... Цього ж року підрядник запропонував розтермінування...", — говорить голова ОСББ.
Варіть проєкту з утеплення — 15,5 млн грн 3,5 млн — заміна вікон, 2,5 млн — встановлення ІТП. Індивідуальний тепловий пункт вже встановили, замінили вікна, двері та балкони в місцях загального користування, труби системи опалення.
"Наразі ці зроблені заходи на перевірці у Фонді енергоефективності, і очікується грант за частину виконаних робіт", — додає Оксана Рафальська, регіональна консультантка ОСББ з питань енергоефективності.
Поки простежити в цифрах економію мешканці будинку не можуть, бо лічильник встановили тільки 3 грудня: за результатом повірки вони потребували ремонту. Чіткі цифри економії побачать у лютому. Попередньо підрахували, що економія становитиме 50%.
Тепловий комфорт помітно змінився, і це відчули всі співмешканці багатоповерхівки. "Після утеплення до мене люди дзвонили і говорили, що треба збавляти, бо в квартирах було 28 градусів.
Ольга Цал-Цалко, головна спеціалістка управління муніципального розвитку міської ради, пояснює:
"Розмір фінансової підтримки ОСББ визначається після верифікації виконаних заходів з енергоефективності державною установою "Фонд енергоефективності" і становить 10 % від суми прийнятих витрат. У 2023 році на ці потреби у місцевому бюджеті передбачили 2 млн грн".
Цей будинок, як і наступний, про який ми пишемо нижче, увійшов до переліку 500 ОСББ в Україні, які отримають гранти на заходи з енергомодернізації будинків. Себто Фонд компенсує 70 % вартості виконаних робіт. Бюджет громади — 10%.
Співмешканці десятиповерхівки, що на Святослава Ріхтера, 30, теж скористалися програмою “Енергодім”, обравши для реалізації пакет “В” (комплексний).
ОСББ " Трикотажник" також отримає компенсацію у 70% від загальних витрат від Фонду та ще частину витрат компенсує місто.
Десятиповерховий будинок не старий: збудований у 2000 році, тут — 76 квартир.
Перший етап зроблено: модернізували дахову котельню та насосну станцію. Наступного року планують завершити весь комплекс робіт з утеплення.
Загальна вартість проєкту з утепленням будинку — 15 млн грн. Поки завершили перший етап. У наступному році здійснюватимуться роботи з утеплення.
На сьогодні в місті зареєстровано ОСББ в 511 будинках. Програма "Енергодім" працює з 2019 року. До війни ОСББ успішно користувалося і теплими кредитами та мали змогу взяти в банках кредити. З початком війни банки перестали кредитувати ОСББ. Тому програму "Енергодім", яка є комплексною, а відтак і складнішою, — на сьогодні реальна можливість для ОСББ модернізувати будинки.