У Житомирі затвердили нову програму соціально-економічного та культурного розвитку громади.
Це відбулось на засіданні виконкому Житомирської міської ради.
Пріоритетними для програми у 2024 році стали: підтримка сил оборони, ветеранів, ВПО, громадська безпека, безпека та сталість інфраструктури.
«Ця Програма розроблена з урахуванням загальної ситуації в країні, враховано пріоритети нашого сьогодення в умовах воєнного стану та заходи, заплановані в міських цільових програмах на наступний рік», — наголошує директорка департаменту економічного розвитку Вікторія Сичова.
На підтримку сил оборони у 2024 році передбачено 316 мільйонів гривень. В міській раді наголошують, що зазначена сума не є остаточною, вона буде збільшуватись з надходженням коштів до бюджету.
«На базі Прозорого офісу продовжує функціонування адмінсервіс «ВЕТЕРАН». У міських лікарнях № 1 та № 2 здійснюється безкоштовне надання реабілітаційних послуг. У міській раді створено управління у справах ветеранів війни, до повноважень якого належать вирішення питань ветеранів війни. Здійснюватимуться виплати адресних соціальних допомог та відшкодування вартості найманого житла», — каже Вікторія Сичова.
Фото: Житомирська міська рада
У 2024 році планують переобладнати ще одне житлове приміщення для заселення туди ВПО. Продовжується реалізація проєктів з будівництва житла для переселенців. Серед них:
- Житловий багатоквартирний комплекс з чотирьох будинків на 116 родин за кошти гранту Європейського Союзу;
- Модульне містечко на 40 домівок за грантової підтримки Італійського Червоного Хреста. Встановлення будиночків планують завершити у першому кварталі 2024 року.
Фото: Житомирська міська рада
Наступного року продовжиться будівництво та ремонт укриттів у багатоквартирних житлових будинках та обладнання їх автоматичними системи керування розблокування дверей, проведення капітальних ремонтів житлового фонду (на умовах співфінансування).
Втілюватиметься проєкт «Розвиток системи централізованого теплопостачання у місті Житомирі». В межах проєкту проведуть реконструкцію районної котельні на ТЕЦ, що працюватиме на біомасі.
Окрім цього, заплановано реалізацію ще кількох проєктів:
- нове будівництво «під ключ» ТЕЦ, що працює на твердому відновлювальному паливі;
- будівництво когенераційної станції (ТЕЦ) на природному газі.
Фото: Житомирська міська рада
В межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», на базі центру ПТО у наступному році стартує робота Лабораторії підприємництва із сучасним обладнанням для малого та мікропідприємництва. Поруч із простором «ВІЛЬНА» створять коворкінговий простір для жінок-підприємиць.
З метою підтримки ОСББ на відшкодування відсотків по кредиту на впровадження заходів з енергомодернізації житлових будівель ОСББ, які беруть участь у програмі «ЕНЕРГОДІМ», на 2024 рік у бюджеті заплановано 5,5 млн.грн.
Фото: Житомирська міська рада
«Попри складні умови, в яких ми всі перебуваємо, у наступному році, як і в цьому, ми будемо проводити заходи із нарощення організаційної спроможності, партисипації, впровадження плану міської мобільності», — зазначає директорка департаменту економічного розвитку.
Фото: Житомирська міська рада