У Житомирі декілька днів поспіль спостерігається погіршення якості повітря. На станціях моніторингу стану атмосферного повітря EcoCity фіксується ІV категорія — погана якість повітря.
Зокрема, 26 листопада станція на обидвох станціях моніторингу — на «Житомирській політехніці» та на будівлі ГО «Cучасний формат» фіксувала перевищення вмісту монооксиду вуглецю.
Що це за показник і чи варто турбуватися про нього містянам, Журнал Житомира запитав у Ірини Давидової, доцентки кафедри екології та природоохоронних технологій Державного університету «Житомирська політехніка».
«Монооксид вуглецю — це забруднююча речовина, яка виникає за рахунок горіння органіки. Тобто підвищення вмісту може бути через пожежі, спалювання листя, якісь інші речі. Це продукт неповного згоряння, тому що якщо йде повне згоряння, то виділяється діоксид вуглецю або вуглекислий газ. А це у нас чадний газ. Він не є дуже токсичним, як можуть бути інші, більш складні хімічні речовини, але є шкідливим в тому плані, що перешкоджає нормальному кровообігу кисню в крові. Та концентрація, яка зараз знаходиться в повітрі, не є високою, але тим не менш люди, які схильні до захворювань легенів, якихось асматичних нападів, або мають погіршений стан самопочуття чи стан здоров'я, можуть зазнавати вплив і погано себе почувати від такої концентрації», — розповіла Ірина Давидова.
За словами Ірини Давидової, показники обох станцій моніторингу можуть швидко змінюватися.
«Це нормальне явище, тому що залежить від напрямку вітру. Якщо в нас йде десь забруднення повітря, ми маємо джерело цього забруднення, то коли напрямок вітру переносить це забруднення чи речовини в сторону нашої станції, вони можуть фіксувати. Якщо напрямок вітру змінився і його дме в іншу сторону, відповідно станція тоді фіксувати не буде», — розповіла Ірина Давидова.
І дійсно — о 16:50 станція на будівлі ГО “Наш формат” зафіксувала категорію якості повітря VI надзвичайно погану якість повітря через перевищення монооксиду вуглецю. Щоправда, це тривало приблизно три хвилини, далі категорія знову змінилась на ІV — а це погана якість повітря.
За словами Ірини Давидової, за останній час також фіксувалися невеликі відхилення по оксидам нітрогену — десь із місяць тому, коли горіла трава, а також відхилення по пилу дрібної фракції з тієї ж причини.
Нагадаємо, аби моніторити якість повітря на станціях EcoCity в Житомирі, можна встановити бот Radiation and smoke alarm.
Раніше Журнал Житомира писав, що в місті фіксують погіршення стану повітря: 4 червоний рівень.