Жителі Житомира зможуть легко та швидко знайти безбар'єрні заклади. На інтерактивній мапі будуть зображені об'єкти та описані атрибути інклюзивності.
Йдеться про заклади освіти, охорони здоров'я, соціальних послуг, аптеки, житлові будинки, парки та вулиці, публічні простори, заклади, житлові будинки.
Мапа розробляється у співпраці з ГО "ЛУН" на волонтерських засадах без залучення коштів з бюджету громади.
Впроваджено чеклисти за різними напрямками: заклади, вулиці, об'єкти соціальної сфери, будинки та укриття та ін. Їх мають заповнити представники закладів. Дані з опитувальника нанесуть на мапу.
Чеклисти уніфіковані для всієї України і запрограмовані таким чином, що відповіді з опитувальника автоматично обробляються й одразу об'єкт на мапі маркується кольором.
До кінця серпня керівники комунальних підприємств мають заповнити чеклисти. Потім і представники бізнесу.
"Людина з інвалідністю наводить курсор на залізничний вокзал і має зрозуміти, чи зможе вона самостійно потрапити туди на кріслі колісному чи, можливо, їй потрібна стороння допомога. Тому ми зацікавлені, щоб інформація була достовірною", - пояснила Галина Шиманська, секретар міськради і голова Ради безбар'єрності.
Онлайн-мапа доповнюватиметься одночасно зі змінами у міському просторі. Мапа буде у відкритому доступі для всіх охочих. Представити карту безбар'єрності планують у вересні.