23 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Нове загадкове провалля в центрі Житомира: дослідники розповіли про архітектуру та кімнати підземного міста

Нове загадкове провалля в центрі Житомира: дослідники розповіли про архітектуру та кімнати підземного міста

  • Фото: Фейсбук Олександр Тарабукін
  • 7 січня, 2024 12:02

У Житомирі на вулиці Великій Бердичівській досліджували нове провалля, яке утворилось на початку січня. Вік підземної знахідки може сягати 160 років.

Про це повідомив Старший науковий співробітник відділу досліджень Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександр Тарабукін.

Невеличкий провал виник на проїжджій частині поблизу багатоповерхового будинку по вул. Велика Бердичівська, 3. Його випадково вдалося зафіксувати допитливим житомирянам і краєзнавцям Володимиру Фрізу й Сергію Дехтяренку.

"Погодні умови зробили свою справу, а вода, що накопичувалась упродовж ночі і утворивши під ранок чималу калюжу, на очах перехожих зненацька кудись поділась. Щілина, яка з’явилася на краю проїжджої частини, куди зникла вода, поступово осіла, а потім перетворилася на невеличке провалля, яке нагадало, що Житомир, особливо його центральна частина, пронизана густою мережею різноманітних за призначенням підземель", - зазначає дослідник.

Фото: Фейсбук Олександр Тарабукін

4 січня житомирські дослідники оглянули новий об’єкт – підвальну частину одного дуже старовинного будинку, розташованого в центральній частині в межах старого Житомира, вік якого може сягати понад 160 років.

"В результаті огляду отримали масу незабутніх вражень, відкрили для себе багато нового. От нібито підвал, а побачили і обстежили таких не один десяток, а може навіть і більше (не підраховували), але скільки незвичних для цього типу підземних приміщень деталей і доповнень. Схема розпланування, конструктивні елементи, короткі або довгі коридори з циркульним або переробленим пізніше коробковим склепінням, що нагадують комунікативний підземний хід, переходи, окремі кімнати різних розмірів і форм – одна видовжена і вузька, подібна до келії або поховальної камери, а друга доволі простора, з нішами і повітропроводом, яка нагадує залу для таємних зустрічей або капличку, ніші, рештки цегляної пічки і багато іншого", - розповідає Тарабукін

Фото: Фейсбук Олександр Тарабукін

Дослідник запевняє, щоб краще зрозуміти підземний світ Житомира з ним необхідно постійно контактувати, ретельно і методично досліджувати, накопичувати і аналізувати отримані дані, торкатися його руками наживо аби відчувати подих століть. І цілком можливо, з часом, він врешті сповна відкриє свої таємниці.

"Наші подорожі підземним світом старого Житомира тривають. Про результати проведених робіт буду повідомляти у наступних публікаціях", - підсумував Тарабукін.

Нагадаємо, що в 2019 році Житомирське підземелля облагородили та накрили броньованим склом. Подальшому розвитку досліджень та туристичної принадності завадили карантинні обмеження.

Поділитись

Новини по темі: