Наближаються Великодні свята, а за ними Поминальні дні або Проводи, як їх називають в народі. У Житомирі продавці штучних квітів помітно оживляються, не дивлячись на рішення виконкому про заборону торгівлі цим небезпечним товаром. Як альтернативу бізнесмени пропонують ятки зі живими квітами та не приховують, що попит на яскраві штучні вироби залишається у містян.
Кореспонденти Журналу Житомира пройшлися місцями "забороненої" торгівлі в місті. Дізнались скільки коштує така "штучна краса" та порівняли цінову альтернативу живих квітів.
Найяскравішим на сьогдні став ринок "Хмільники"
Штучні квіти видно здалеку. Житомиряни полюбляють прикрашати ними могили. Хтось уже від цього відійшов і надає перевагу живим, а хтось не зраджує традиціям. Штучних квітів багато: ромашки, троянди, соняхи, гвоздики, тюльпани і багато іншого пластику. Ціни у порівнянні з минулим роком, розповідають продавці, не змінилися.
«40-50-60. Це така середня ціна», – каже продавчиня.
Різноманіття ринку "Сімейний" мікрорайону Польової
Ціновий сегмент асортименту від 40 до 220 грн.
Дещо скромніше виглядають торгівельні лавки на Житньому ринку
Правда, тут покупцям пропонується і широкий асортимент живих квітів, які можна висаджувати на могилах. Кущики таких квітів вартують від 25 грн і до 55 грн в залежності від виду.
Звичка із 90-х до штучних квітів дещо зникає. Майже у всіх парафіях священники закликають нести на кладовища живі квіти, як знак живої пам'яті про померлих. Із багаторічних квітів, які можна висаджувати на могили, радять барвінок, безсмертник, примули, гіацинти, килимоподібні багаторічки, або ж просто приносити кольорові сухоцвіти.
Також щороку екологи виступають проти того, щоб люди носили на цвинтар, та й узагалі купували штучні квіти, як небезпечний та шкідливий товар, який засмітчує землю.
У Житомирі це питання регулюють відповідним рішенням виконкому, яке повністю забороняє торгівлю штучними квітами.
Попри це, торгівля штучними квітами наразі набирає обертів. Пік припадає на середину квітня.
Нагадаємо, що житомирян просять впорядкувати могили до провідних тижнів. Також до прибирання кладовищ будуть залучені безробітні, за це обіцяють платити "мінімалку".