22 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Заміна травмая чи невдалий експеримент: що думають житомиряни про новий автобусний маршрут №2

Заміна травмая чи невдалий експеримент: що думають житомиряни про новий автобусний маршрут №2

  • Фото: Журнал Житомира
  • 15 лютого, 2023 10:00

6 лютого на позачерговому засіданні міськвиконкому було прийнято рішення про запровадження нового автобусного маршруту №2, що прямує від майдану Перемоги до Мʼясокомбінату. За задумом адміністрації міста, він повинен був замінити трамвай.

Журнал Житомира поцікавився у водіїв маршрутного таксі та пасажирів, наскільки зручним є такий транспорт.

 

 

Автобус прямує наступним шляхом: майдан Перемоги - вул. Михайла Грушевського - Небесної Сотні - Бориса Тена - Івана Сльоти - Вітрука - Корольова - Сергія Параджанова. У зворотному напрямку автобус їде через вулицю Хлібну. Отож, маршрут дещо інший за трамвайний.

 

Фото: dozor.tech

 

Проїзд в автобусі №2 коштує 14 гривень, на нього не розповсюджують пільги, які діють у трамваї. Варто зазначити, що в ньому дуже тепло, комфортно та просторо. Проте, за проїзд від одного кінця міста в інший та назад не набралося більше 20 пасажирів.

 

 

«Людей небагато, але вони задоволені, особливо мешканці вулиці Бориса Тена та працівники мʼясокомбінату. Вдень більша половина автобуса пуста. Ввечері і вранці більше людей. На даний маршрут не потрібні такі великі автобуси. Краще б пустили такі маленькі, як маршрутка №3», — каже водій автобуса Микола.

Також він наголосив, що на вулиці Хлібній не організована належним чином зупинка, адже водії нехтують наявністю знаку автобусної зупинки і паркують там свої авто. Через це водієві доводиться зупинятися для посадки пасажирів просто серед дороги.

 

 

«Дуже задоволені цим автобусом. Проте, трамвай в сто разів краще був, тому що він їхав зручнішим маршрутом. Але, тут тепло, добре, тихо їде», — каже Надія.

Жінка додає, що про даний маршрут ще небагато людей знає, через це може бути така мала кількість пасажирів.

«Їду цим автобусом вперше, тому що мені потрібно було дуже терміново на Польову. Хай краще вернуть трамвай. Це буде вже не той Житомир без травмая», — наголошує Світлана.

Інші пасажири стверджують, що наявність такої альтернативи трамвая є дуже зручною, адже за відсутності даного автобуса було важко добиратись до потрібних місць.

 

 

Володимир каже, що йому повноцінно трамвай даний автобус не замінює, оскільки він прямує іншим маршрутом. Через це чоловікові доводиться сходити на вулиці Вітрука та пішки прямувати до дому.

«Автобус класний, проте хотілося б щоб маршрут був такий самий, як у трамваю», — додає він.

 

 

Юрій їздить на даному автобусі регулярно. Він стверджує, що користуватись ним не комфортно саме через маршрут.

«Нехай би їхав по маршруту трамвая. Там люди залишились без транспорту. Таким самим маршрутом їздить і пʼята, і третя маршрутка, а там не їздить нічого», — каже чоловік.

 

 

Зустріли журналісти ЖЖ на маршруті й контролерів. За словами жінок, даним автобусом користується небагато людей, проте вони вже привчають пасажирів до порядку, демонструючи наявність контролю.

 

 

«Незручний маршрут. Раніше ми користувались пʼятіркою. Там розвилка така, що можна кругом попасти, а цей автобус повертає на Хлібну. Там ніхто не сідає. Так само на Грушевського. Половину дороги автобус їде пустий. А поверненням трамвая ми взагалі маримо», — ділиться Людмила.

«А нас автобус повністю влаштовує. Навіщо нам той трамвай. Він високий, ми вже похилого віку жінки, нам важко вибиратися на нього. Той трамвай проти цього автобуса...Холодний і незручний», — каже Тетяна.

 

Поділитись

Новини по темі: