12 жовтня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Контактна ферма біля Житомира потрапила в гучний скандал зі зоозахисниками: коментарі сторін конфлікту

Контактна ферма біля Житомира потрапила в гучний скандал зі зоозахисниками: коментарі сторін конфлікту

  • Фото: колаж ЖЖ
  • 24 червня, 2023 17:00

Гуманістична організація UAnimals, яка займається захистом тварин, подає заяву на контактну ферму «Хвостата хата» у селі Довжик біля Житомира. 

Журналісти Журналу Житомира зібрали коментарі двох сторін конфлікту, у чому суть та з чого все почалось.

Саму заяву організація UAnimals оприлюдннила 23 червня на власній Facebook-сторінці.

UAnimals розповідає, що контактний заклад експлуатує тварин та дає відвідувачам фотографуватися з ними за гроші, посилаючись, що Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняє надавати фотопослуги з дикими тваринами. Також зоохахисники мають припущення, що місце "відпрацьованих" тварин займають інші.

"Очевидці надсилають нам фото тварин у жахливому стані та розказують, що звірі змучені та хворі. Підозри підтверджує і сам звіринець, публікуючи відео на якому тварин годують їжею, яку їм не можна: наприклад, лемури їдять полуниці з цукром та сметаною. Невідповідні умови та харчування — це тортури для тварин! Жорстоке ставлення до тварин повинно бути покаране!", - йдеться в повідомленні зоозахисників.

Головним джерелом таких заяв стали звернення місцевих мешканців. 

А ось друга сторона та об'єкт конфлікту, власниця контнактної ферми «Хвостата хата» Наталія запевняє, що зоозахисники навіть не приходили з візитом чи власне звертались до неї за коментарем.

"Не було ні дзвінків, жодного візиту від представників UAnimals, аби переконатись в належних умовах утримання тварин в нашій фермі. Усе сталось швидко та як на замовлення. Усі описані факти не те щоб хибні, вони максимально вивернуті та перекручені", - зазначила Наталія.

Фото: з місцевого чат-боту

Також жінка вважає, що передувало конфлікту вбивство в селі яскравої змії, яка заповзла впритул до будинків.

"По-перше це не була небезпечна змія. Усі яскраві представниці в нашій місцевості - неотруйні. Місцеві вирішили, що це наша, але якби в мене була така красуня, я оберігала б її як зіницю. Люди її вбили і їх можна зрозуміти, бо безпека дітей є на першому місці. Але в місцевих пабліках я стала на захист, й несла меседж, що в жодному разі не можна вбивати змію. З цього й почались нападки", - каже жінка.

На свій захист власниця розповіла, що годування тварин здійснюється лише спеціальними кормами та раціоном для кожної тварини. 

"Це не примха, що не можна годувати принесеним із дому, а правило нашої ферми. Мої лемури й фото й відео, як вони крадуть мою їжу, я так і підписую. І це зовсім не означає, що вони харчуються моїм раціоном. Щодо інших тварин, то на кожному вольєрі є таблички з правилами й штрафами для порушників. Найголовніше, тварини самі підходять до людини й немає примусів. Також важко цих тварин назвати дикими, адже деякі з них - врятовані й адаптовані саме до умов проживання на фермі. Винятком є дика козуля, яку нещодавно збило дві автівки й в нас вона проходить реабілітацію. Тому ми максимально відвели від неї людську присутність, аби не було стресу та було легше їй адаптуватись до дикого середовища потім", - зазначила Наталія.

Фото: ферма "Хвостата хата"

Зазначимо, що згідно інформації Міністерства довкілля та природних ресурсів України від 2018 року немає жодних дозвільних документів на роботу приватних ферм й установ для тварин.

Фото: скриншот роз'яснення

Поділитись

Новини по темі: