20 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Як виглядав палац барона де Шодуара: у Житомирі встановили стенд з 3D-візуалізацією

Як виглядав палац барона де Шодуара: у Житомирі встановили стенд з 3D-візуалізацією

  • Фото: скриншот 3D-візуалізації
  • 11 вересня, 2023 12:55

У Житомирі в міському парку, який досі офіційно носить ім'я Юрія Гагаріна, встановили інформаційний стенд про знищений палац Івана Максиміліановича де Шодуара.

Про це 11 вересня повідомив архітектор-дизайнер Максим Гордійчук.

Стенд встановлено в рамках проєкту "Віртуальна 3D-реставрація зруйнованих пам'яток Житомирщини та відновлення стендів з їх доповненою реальністю".

На стенді розміщено короткий опис об'єкта українською та англійською мовою, а також є QR-код. Відсканувавши код можна переглянути 3D-візуалізацію будівлі.

Модель палацу також можна переглянути за посиланням.

 

Палац де Шодуара

 

У 1905 році в Житомирі, на схилах річки Тетерів, барон де Шодуар розпочав будівництво чотириповерхового палацу з флігелем. Тут в майбутньому мав на меті облаштувати музей, картинну галерею і бібліотеку. Було запроваджене відвідування парку і музею безоплатно у визначені дні. 

Для створення парку, Іван Шодуар запросив із Варшави неперевершеного майстра садово-паркової культури Мартіна Затона. Для будівництва палацу був залучений талановитий київський зодчий Зиновій Журавський, який працював в необароко і модерні. Він був відомий, як автор знаменитого вокзалу в Жмеринці.

Палац барона Івана Максиміліановича де Шодуара (поштова листівка 1938 р. фото М. Олененка)

 

В оформленні фасадів палацу відчувалась вгамована розкіш, смак і потяг до античних традицій. Водночас, стараннями чудового майстра-каменяра Вацлава Длоугі, збудовано оригінальні підпірні стіни, місточки і алеї, на яких встановлені античні скульптури, декоративні вази та акваріуми з екзотичними рибами.

В палаці господар розмістив свою колекцію живопису, бібліотеку, старовинні меблі, антикваріат та побутові речі. 

Палац борона Івана Максиміліановича де Шодуара (з архіву Георгія Мокрицького)

 

Після більшовицького заколоту і смерті Івана Максиміліановича, музей потрапив до рук радянської влади, експозиція частково розпорошена, дещо втрачено. Під час Другої світової війни та окупації, німецькі нацисти його пограбували, те що залишилось, з часом перейшло до інших приміщень в місті.

Будівля постраждала при звільненні Житомира від загарбників у 1943 році і хоча її можливо було відновити, в повоєнні роки палац демонтували.

Палац борона де Шодуара перед знесенням в роки 2-ї Світової війни

Поділитись

Новини по темі: