«Просто Миколка» — це затишна сімейна майстерня з Житомира, котра продає свічки власного виробництва. Свічки житомирської майстерні зараз купують по всій Україні та навіть поза її межами.
Журнал Житомира поспілкувався із співзасновницею «Просто Миколки» Людмилою та дізнався більше про шлях творчого розвитку майстерні.
Фото: prostomykolka.com.ua
Історія створення майстерні
За словами Людмили, ідея створення майстерні свічок стала черговою її з чоловіком Сергієм спробою започаткувати власну справу. Подружжя завжди прагнуло працювати на себе і пробувало себе у різних творчих напрямках.
«Я колись ліпила з полімерної глини, робила браслети з каміння. Чоловік пробував шити вироби зі шкіри», — розповідає Людмила.
Також дівчина працювала фотографом. Знімала хрестини, весілля, організовувала зйомки для брендів. Продавало подружжя і чашки з різноманітними принтами. Коли саме свічки почали приносити бажаний дохід, Людмила і Сергій спинили творчий пошук та направили потенціал на розвиток цієї справи.
Фото: prostomykolka.com.ua
Унікальний стиль та матеріали виробів
Свічка є одним з основних декоративних елементів, який надає оселі затишку та тепла. Тому й стиль сайту та соціальних мереж майстерні «Просто Миколка» дуже затишний та спокійний.
«Це мій улюблений стиль, який прослідковується у всьому, моє бачення красивого. Як на мене це класичний зразок хюґного стилю», — розповідає Людмила.
Фото: ooh_lily
З моменту заснування майстерні (що відбулося більше 4-х років тому) для виготовлення свічок використовуються лише натуральні матеріали — соєвий та бджолиний віск.
«Ніколи не пробувала працювати з парафіном чи іншими більш дешевими матеріалами, тому що таких свічок в магазинах й так багато», — каже Людмила.
Натуральні свічки власного виробництва мають оригінальну форму та неповторний аромат. Особливістю такого виробу є його екологічність, що справді цінується в наш час.
Фото: prostomykolka.com.ua
Як зʼявилась назва майстерні свічок
Спочатку магазин свічок представляв собою просто сторінку в інстаграмі. Зʼявилась вона майже одночасно із народженням другого сина Людмили та Сергія, Миколи.
«В мене в голові крутилось слово «просто», бо я люблю саме це слово і його сенс, люблю прості речі. І ми додали до нього імʼя нашого сина», — розповідає Людмила.
Таким чином зʼявилась мила назва «Просто Миколка», яка викликала у власників гарні асоціації та емоції. Микола є улюбленим імʼям подружжя, оскільки в їх роду було чимало чоловіків з таким іменем.
Після сторінки інстаграму було створено сайт з аналогічною назвою. Далі вдалось відкрити шоурум. Наразі ж власники працюють над реєстрацією торгової марки.
Фото: prostomykolka.com.ua
Головна ідея майстерні
Головною ідеєю майстрів «Просто Миколка» є створення якісних затишних речей руками українців.
«Ми завжди виготовляємо те, що подобається нам самим і часто я додаю в асортимент ті позиції, яких мені не вистачає в житті. Я не знаю чи на це буде попит, я не вивчаю ринок і конкурентів, проте за час роботи в сфері затишку і декору навчилась потрапляти в яблучко», — ділиться Людмила.
Людмила стверджує, що найбільше майстерня прагне створювати крутий український продукт, який покупці бажали б показати своїм друзям за кордоном як приклад таланту нашого народу.
Варто сказати, що власникам майстерні успішно вдається популяризувати українську культуру у світі. Одного разу замовниця придбала свічки-писанки від «Просто Миколки» та подарувала їх Папі Римському.
Фото: prostomykolka.com.ua
«Сам факт, що йдучи на зустріч з такою високоповажною людиною, замовниця обрала наші свічки, дуже мотивує», — каже Людмила.
Робота в умовах війни. Допомога ЗСУ
З початком повномасштабного вторгнення команда майстерні розбіглася по всьому світу. Жінки з дітьми виїхали за кордон, дехто перебрався до села. Власники майстерні разом з трьома неповнолітніми дітьми через тиждень після початку великої війни поїхали до Данії.
«Працюємо дистанційно. Дехто з наших майстринь так само лишається досі за кордоном, хтось повернувся, комусь довелось знайти заміну», — ділиться Людмила.
Від початку повномасштабного вторгнення «Просто Миколка» намагається постійно підтримувати Збройні Сили, проводить велику кількість акцій та створює спеціальні пропозиції. Людмила і сама вже не може порахувати скільки проєктів було створено з ціллю підтримати армію, проте вони проводяться безперервно.
«Свічка-півник, прототипом якої є півник з Бородянки, продається задля підтримки ЗСУ на постійній основі, наприклад. Ми випускаємо щось унікальне, класне і ексклюзивне і донатимо з нього на ЗСУ», — розповідає Людмила.
Фото: prostomykolka.com.ua
Підтримка ЗСУ є обовʼязковим пунктом у діяльності майстерні. За рік повномасштабного вторгнення вона задонатила більше мільйона гривень на підтримку українського війська.
Популярність свічок українського бренду за кордоном
Людмила розповідає, що періодично свічки замовляють мешканці Данії, Польщі, Німеччини, Португалії, Іспанії, проте це відбувається не так часто. Майстриня не бачить в цьому нічого поганого, адже команда цілком зайнята розвитком «Просто Миколки» в Україні.
Якби довелося відкривати бізнес за кордоном, то Людмила швидше обрала б Польщу, тому що там значно зросла кількість українців, а самі поляки дуже близькі нам ментально.
«В Данії це досить складно, тому що вони звикли до класики. Вони дуже традиційні та консервативні, люблять все данське. На наші вироби данці реагують дуже емоційно та захоплено, проте йдуть додому і запалюють свою парафінову свічку», — розповідає Людмила.
Фото: prostomykolka.com.ua
Якою буде діяльність майстерні після Перемоги
Людмила зізнається, що для неї поняття Перемоги дуже складне та розмите, оскільки це не лише про завершення ракетних атак України росією.
«Якщо люди продовжать розмовляти російською, слухати російську музику, шукати “хороших рускіх”, то це важко буде назвати Перемогою. На вимиття з голів людей «узкого міра» підуть десятиліття, я гадаю», — ділиться дівчина.
«Армія — це наше все. Ми в неї віримо більше, ніж в Бога, і допомагати готові їм постійно», — каже Людмила.
Наразі ж українцям не варто зупинятись та опускати досягнуту високу планку у культурі, мові, музиці, вірі, на думку Людмили.
Фото: prostomykolka.com.ua