10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Десятки будинків зі всіма зручностями: у Житомирі побудують містечко для переселенців

Десятки будинків зі всіма зручностями: у Житомирі побудують містечко для переселенців

  • Фото: ЖМР
  • 5 серпня, 2022 13:25

У Житомирі створять містечко для переселенців. Спочатку там планують побудувати 40 каркасних будинків, які зможуть забезпечити житлом понад 250 осіб. Згодом кількість будинків може зрости до 150.

Про це 5 серпня повідомив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

"Забезпечити вимушених переселенців житлом — наше завдання. В Житомирі вже 8,5 тисяч біженців. Це велика кількість людей. Знайти для них усіх житло — нереальне завдання. Тому, ми працюємо над створенням в громаді "містечка" для них на ділянці в 6,5 га. Там можна встановити близько 150 будинків! Поряд — 2 школи, дитячий садочок, магазини та інші необхідні об’єкти інфраструктури", — повідомив Сухомлин.

Площа кожного будинку — 40-50 метрів квадратних. В кожному зможуть проживати по 4-6 людей.

Житло матиме усі необхідні меблі, побутову техніку. Задум передбачає підлаштування житлових модулів під кожну сім’ю.

"Це не тимчасові/літні/контейнерні будиночки. Це буде цілорічне, постійне житло! Матеріал — дерево", — додав мер міста.

Наразі триває активна робота з боку міської влади щодо проведення усіх комунікаційних мереж до "містечка".

"Ми готові найближчим часом збирати депутатів на сесію міськради та приймати необхідні рішення. Нам треба ще виділити кошти на підведення комунікацій, на благоустрій території, виготовлення технічної документації… Вчора — отримали підтвердження про готовність забезпечення містечка електроенергією. Потужності — є. Розраховуємо, що закінчимо ці роботи упродовж двох місяців. Паралельно — можна транспортувати та встановлювати будиночки, проводити благоустрій", — розповів Сергій Сухомлин.

Проєкт реалізують при підтримці Уряду Італії та товариства Червоного Хреста. Вони візьмуть на себе фінансування та виготовлення будиночків для переселенців.

Поділитись

Новини по темі: