29 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Боротьба з борщівником в Житомирі: як викорінюють небезпечну рослину

Боротьба з борщівником в Житомирі: як викорінюють небезпечну рослину

  • Фото: ЖМР
  • 26 червня, 2024 14:10

Боротьба з борщівником наприкінці червня – то протистояння з вітряками. Головне присікти агресивну рослину до її цвітіння. Адже коли борщівник квітне, то з кожної рослини насівається ще 2000 насінин. Також одна насінинка може проростати упродовж ще 10 років, утворюючи нові небезпечні “колонії”.

Про небезпеку отруйної рослини та подолання її осередків у Житомирі розповіли Журналу Житомира фахівці КП “Зеленбуд”.

“На сьогодні осередків борщівника Сосновського на територіях, які обслуговує наше підприємство немає. Останні два роки наші працівники скошують їх ще на стадії росту, до цвітіння. Кореневу систему рослини викопують, присікаючи подальше поширення вогнища борщівника. При цьому зберігається техніка безпеки працівників: захисний одяг та елементи захисту, аби сок рослини не потрапив в контакт з тілом”, - розповідає начальниця відділу дільниці вирощування квіткових та декоративних культур Олена Бондарчук.

Щодо випадків, де в скверах росте борщівник, комунальники реагують та проводять необхідні роботи. Відтак, біля Монументу Слави прибрано такий осередок.

Також за словами Олени Бондарчук роботи проводились з видалення отруйної рослини в кількох осередках на Польовій (район Прозорого офісу, колишнього кінотеатру “Космос”), проспекту Миру тощо. 

Фахівчиня зазначила, що до війни в боротьбі з борщівником добре себе показав засіб обробки від амброзії.

"Ми замовляли в 2021 році натуральний препарат. В його основі - природній матеріал бішофіт, який не шкодить здоров’ю людини.  Дослідження, що проводилися на Полтавщині, показали, що цей препарат є ефективний проти борщівника Сосновського. Наразі необхідності використання йього припарату в Житомирі немає, адже немає таких великих осередків", - розповідає Олена Бондарчук.

Відтоді вогнища борщівника в місті були погашені. А на сьогодні комунальники ліквідовують рослину механічним методом, бо застосування пестицидів у місті заборонено.

Також в КП “Зеленбуд” рекомендують повідомляти про великі осередки рослини в громадах.

Комунальники застерігають: при зустрічі з рослиною варто бути обачним. Якщо ж борщівник вразив людину, уражену ділянку треба закрити тканиною від сонячних променів. Потім - усе промити з милом та холодною водою, обробити розчином від опіків.

Фото: архів Журнал Житомира

Довідково. Борщівник Сосновського - багаторічна рослина родини зонтичних, що виглядає як величезний кріп. Зростає борщівник подекуди до 5 метрів у висоту, а товщина стебла може сягати 10 сантиметрів. Рослина є невибагливою, легко дичавіє і мігрує. Небезпека борщівника для здоров’я людини пов’язана із наявністю фотоактивних речовин, що під дією сонячного випромінювання надають йому токсичних властивостей. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1-3 ступенів.

Поділитись

Новини по темі: