Ми в соцмережах

Борги житомирян за опалення сягнули 300 мільйонів гривень

  • Фото: ілюстративне / unsplash
  • 19 травня, 2022 9:38

Жителі Житомира станом на травень 2022 року заборгували за послуги теплопостачання 298 мільйонів гривень. 150 мільйонів гривень із цієї суми – це борги за минулий опалювальний сезон. 

За час дії воєнного стану рівень сплат за теплопостачання спочатку впав до 50%, а потім, коли житомиряни почали повертатися додому, піднявся до 77%. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на директора комунального підприємства "Житомиртеплокомунерго" Дмитра Рогожина.

"Це якраз та сума, якої не вистачає до сплати за отриманий газ по цьому сезону. Ми вже суттєво відчуваємо, що ті, хто повертаються, почали сплачувати. Але на даний час цього недостатньо. При всьому навіть мінус 5% – це вже великий провал, а ми говоримо про 20% недостачі коштів", – каже Дмитро Рогожин.

Найчастіше житомирянам, які накопичили борги за опалення, пропонують оплату частинами. Впродовж минулого тижня щодня підприємство укладало зі споживачами по п'ять таких договорів.

"Люди виясняють, в основному, по нарахуваннях за опалювальний сезон, про рахунки за опалювальний сезон і намагаються вирішити питання оплати заборгованості, – розповідає представниця "Житомиртеплокомуненерго" Олена Кирилова. – Найбільший термін, на який ми укладали договір реструктуризації – це п'ять років, але це вже зовсім бідові люди, які мають великі суми заборгованості".

Нагадаємо, з кінця лютого борги житомирян за воду зросли на 10 млн грн.

Поділитись

Новини по темі: