30 червня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • У Житомирі продають легендарну панчішну фабрику: стали відомі причини

У Житомирі продають легендарну панчішну фабрику: стали відомі причини

  • 30 березня, 2021 14:53
У Житомирі зранку 30 березня соцмережі заполонили повідомлення про продаж панчішної фабрики. Пообіді чутки підтвердилися – легендарне підприємство продають через високі відсотки по іпотеці й збитки.

Про це повідомляє Times.ZT з посиланням на в.о. гендиректора ПрАТ "Екотекстиль" (Панчішна фабрика, - ред.) Ірину Іванець.
 

"Так, панчішна фабрика продається, але вона ще не продана. Все зараз в процесі. Продається площадка. Зараз ведеться розмова про те, що прийде новий власник, який буде забирати людей і виробництво. Воно так само буде в Житомирі, тільки на іншій території. Вже напевно буде й інша юридична особа. Ведуться перемовини, щоб людей не залишити без роботи. Насправді таку територію в 7 га тримати, а там тільки 200 людей працює – це не рентабельно. У нас збиткове виробництво через утримання оренди. У нас було багато орендарів, але оренда була дешевою, тому що ми не можемо поставити таку ціну, як в центрі.  Ми не можемо перекривати всі свої витрати. У нас за минулий рік було 3 млн грн збитків і в попередньому році в нас теж були збитки. Вони тягнуться ще з 2014-15 року. Банківський кредит так нас потягнув, бо дуже високі відсотки. Якби не банківський кредит, то можливо… Але без нього теж не можна було – ми придбали обладнання, на обігові кошти брали", – пояснила Ірина Іванець. 


У Державному реєстрі Іпотек зазначено, що станом на 30 березня 2021 року у ПрАТ “ЕКОТЕКСТИЛЬ” (Панчішна фабрика) розмір основного зобов’язання по іпотеці складає 32 500 000 грн. Кінцева дата погашення боргу – 31.12.2027. Житомирська панчішна фабрика в основному розповсюджує свою продукцію в Україні, проте й на експорт теж йде незначна частина виробництва.  
 

"На експорт ми продавали небагато, лише до війни ми на Росію продавали, а після війни вже ні. Зараз трохи купувала Канада та Ізраїль, але невеликі об’єми. У нас дуже висока конкуренція навіть тут в Житомирі. Штампують носки із регенерованої пряжі, дешеві. Ми таких не в’яжемо з хорошої пряжі. Звичайно, що цінова політика тоді трошки інакша", – поділилась В.О. гендиректора ПрАТ "Екотекстиль". 


Вона також зауважила, що борг по іпотеці "панчішка" збирається гасити за рахунок передплати за продаж підприємства. 

За інсайдерською інформацією на території панчішної фабрики планують побудувати будівельний гіпермаркет та кілька житлових багатоповерхівок.


 

Житомирська панчішна фабрика


Підприємство створено на базі шпилько-колодкової фабрики та введено в експлуатацію в 1935 році.

У роки Другої світової війни фабрика була зруйнована. У 1945 році відновила роботу.

Згідно п'ятого п'ятирічного плану розвитку господарства СРСР (1951–1955) фабрика була реконструйована і оснащена новим обладнанням. Після закінчення реконструкції фабрика стала одним із найбільших підприємств Житомира.

В цілому, за радянських часів панчішна фабрика входила в число провідних підприємств міста.

У 1992 році підприємство приватизовано та отримало назву "Житомирська панчішна фабрика "Україна".

Виробництво продукції здійснює під торговою маркою "Легка хода".Поділитись

Новини по темі: