Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • У Житомирі три десятка медиків вимагали звільнення директора обласної лікарні. ВІДЕО

У Житомирі три десятка медиків вимагали звільнення директора обласної лікарні. ВІДЕО

  • 29 березня, 2021 15:31
  • 1
Сьогодні, 29 березня, близько 30 медичних працівників Житомирської обласної лікарні вийшли на акцію протесту. Вони вимагають звільнення генерального директора закладу Богдана Леськіва. 

За словами учасників акції, медичному персоналу не виплачують додаткові кошти за лікування хворих на COVID-19, у лікарні відсутні деякі медикаменти та застаріле обладнання, передає "Суспільне".

Лікар-анестезіолог Вадим Смага розповів, що лікарня не забезпечена апаратами штучної вентиляції легень, кардіомоніторами для контролю стану хворих.

"Апарати в операційних старі – це апарати 80-их років, які старші за мене. Немає адекватної роботи ліфтів, які постійно ламаються і дуже довго стоять на ремонті", – зазначив лікар.Окрім того, за словами мітингувальників, багато хто з них не отримує надбавку до зарплати за лікування хворих на COVID-19. У лікарні часто відсутні медикаменти для лікування хворих, відтак лікарі вимушені просити родичів пацієнтів, аби ті купували ліки за власні кошти.

Лікар-анестезіолог Дмитро Петяк наголосив, що через це на них скаржаться рідні пацієнтів.
 

"На нас родичі скаржаться, а керівники кажуть, що все нормально, тому ми вимагаємо звільнення керівника і просимо, щоб нам в цьому допоміг Міністр охорони здоров'я, якого минулого разу обманули і сказали, що все нормально. Але, насправді, нічого нормального немає. Якби в нас було все чудово, як ви думаєте, ми б зібрались сьогодні тут?" – зазначив він.


Тих лікарів, які вказують на недоліки у роботі лікарні та скаржаться на керівництво, за словами медиків, одразу ж починають цькувати постійними доганами. Серед таких, зокрема, завідувачка відділенням інтенсивної терапії Альона Шевчук. Жінка поскаржилась на "гарячу лінію" МОЗ, після чого отримала догану за нібито те, що не ознайомила своїх працівників з інформацією про COVID-19.
 

"Вони підписували, що я їх ознайомлюю з інформацією по COVID-19, я не вірю, що вони нічого не знали, – каже Альона Шевчук. – Проте Богдан Леськів сказав, що не знали, і за це дав мені догану незаконну, мені і ще трьом завідувачам відділень. Такі незаконні догани тут має кожен третій, тільки десь щось – одразу догана", – розповіла вона.


Фото: Суспільне


Звинувачення медиків генеральний директор лікарні відкидає, каже, що за останній час у лікарні працювало три перевірки з різних установ – жодна з них не знайшла порушень у аспектах, про які говорили мітингарі.
 

"За проханнями цих людей було вже три перевірки лікарні: одна перевірка – облдержадміністрація, друга – обласна рада, третя – Міністерство охорони здоров'я. Всі три перевірки, які детально вивчили стан речей у лікарні, не знайшли порушень ні з точки зору виплат зарплат, ні з інших. У нас є всі необхідні засоби для надання допомоги хворим на COVID-19, починаючи від тих, що коштують копійки, і закінчуючи такими препаратами як "Актемра", одна доза якого коштує десять тисяч гривень", – розповів генеральний директор Житомирської обласної лікарні Богдан Леськів.

 


В обласній державній адміністрації учасників акції запрошують особисто на прийом до заступниці голови облдержадміністрації Наталії Остапченко та готові зібрати ще одну комісію для перевірки діяльності медичного закладу.
 

"Вже декілька робочих груп було створено, декілька разів намагались розібратись у ситуації, що там відбувається, – каже Наталія Остапченко. – Потрібно просто людей вислухати, якщо, дійсно, щось не так, ми звертатимемося до обласної ради, знову зберемо спільну комісію з вивчення цього питання. Зі свого боку хочу сказати, що готова особисто вислухати людей і навести там мир і порядок".


Нагадаємо, в грудні 2020 року комісія Житомирської облдержадмінстрації провела службову перевірку в обласній клінічній лікарні імені Гербачевського, до роботи якої свої зауваження висловив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Поділитись

Новини по темі:

Комментарии

Ольга Ковбан
29 березня, 2021 18:39:10

А ще нехай головний лікар прокоментує, чому кабінет, в якому здають аналіз на COVID, знаходиться на третьому поверсі в загальному коридорі відділення лабораторіі. Лаборанти змушені виконувати свою роботу, весь час проходячи крізь натовп потенційно хворих на COVID людей. Те саме стосується і інших паціентів, які звертаються в лабораторію. Коридор нормально не провітрюється, а людей чимало.... Невже очільник лікарні обласного значення не взмозі нормально організувати роботу свого персоналу, не наражаючи його щоденно на небезпеку. Як на мене, то такі приміщення ( де збираються потенційно хворі люди) мають бути розташовані з врахуванням мінімізаціі контактів.