Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Є проблема з кисневими точками: Степанов нагрянув з перевіркою до лікарень Житомира. ФОТО

Є проблема з кисневими точками: Степанов нагрянув з перевіркою до лікарень Житомира. ФОТО

  • 30 листопада, 2020 8:26
Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов без попередження перевірив міські лікарні №1, №2 Житомира та обласну клінічну лікарню, які приймають пацієнтів з COVID-19.

Про результати своєї перевірки міністр написав 29 листопада в Facebook.

За його словами, в перших двох медзакладах проблем не було - вони забезпечені киснем, мають запас концентраторів.
 

"Поспілкувався з кількома пацієнтами. Ніяких проблем з госпіталізацією у них не виникло. З лікарських засобів нічого не докуповують, крім вітамінів. Оптимістично налаштований і медичний персонал, зокрема проблем з надбавками там немає", - зазначив міністр.
А ось в Житомирській обласній лікарні ситуація виявилася набагато гіршою.

Під лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою цей заклад було відведений ще 6 листопада, проте договір з Національною службою здоров'я у них до сих пір не підписаний.

Степанов зазначив, що інфекційного контролю в лікарні просто немає.
 

"Щодо інфекційного контролю у цій лікарні - ситуація жахлива, адже його немає. Крім того, як мені стало відомо після розмови з лікарями, вони не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю", - сказав глава МОЗ.
Також з'ясувалося, що медзаклад подає хибну статистику щодо кисневих точок.
 

"Подано було 117, в реальності їх 66. Виявилося, що до статистики потрапляють начебто "вільні" кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, невідведених під лікування COVID-19 (наприклад, реанімаціях, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами). Це неприпустимо, адже вони не можуть (!) бути використані під COVID-19", - повідомив міністр.


За словами Степанова, з цією проблемою відповідальні особи вже отримали доручення розібратися.

Поділитись

Новини по темі: