З понеділка, 15 червня, патрульна поліція Житомирської області проводить перевірки в громадському транспорті: перевіряють кількість пасажирів, яка не має перевищувати визначених норм, та дотримання маскового режиму в тролейбусах та маршрутках.
За словами пресофіцера патрульної поліції Житомирської області Ігоря Іванюка, за день перевірок було складено три адмінпротоколи на порушників, передає Житомир інфо.
«Карантин ніхто не відміняв і ніяких пом’якшень карантину поки що в Житомирській області не відбулось. Однак, є проблема, що люди, пасажири громадського транспорту, почали менше користуватись масками. Почастішали також випадки, коли водії (на це скаржились громадяни) беруть в салон більшу кількість пасажирів. Тому з понеділка з метою профілактики та здійснення контролю інспектори патрульної поліції перевіряють громадський пасажирський транспорт, як комунальний, так і приватний, чи дотримуються водії правил перевезення пасажирів під час карантину», - розповів пресофіцер патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.
Якщо водії маршруток не дотримуються правил карантину то в таких випадках оформляються необхідні адміністративні матеріали на порушників.
«Це пов’язано також і з тим, що збільшується кількість хворих на коронавірус. І щоб зменшити цю статистику, щоб швидше закінчити карантин, вимушені нагадувати людям в такий спосіб. Це не перший тиждень чи місяць карантинних заходів. Звичайно, з водіями можуть проводитись профілактичні бесіди, але також виписуються і адміністративні матеріали. За вчора (15 червня - ред.) було складено три адміністративні матеріали на порушників. Тому працюємо. І не тільки по місту, але й на автомобільних дорогах, які ми патрулюємо, з водіями автобусів, які здійснюють перевезення», - розповів Іванюк.
Нагадаємо, на брифінгу 16 червня міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що значне зростання кількості підтверджених випадків на COVID-19 почалося минулого тижня і це пов’язане з тим, що люди переплутали пом’якшення карантинних заходів з повним скасуванням всіх обмежень й почали нехтувати рекомендаціями МОЗ щодо дотримання соціальної дистанції, користування антисептиками та масками.
В Україні з 22 травня почався «адаптивний» карантин й відстеження епідситуації за трьома ознаками.