Проте, за цей час у Житомирі нічого не змінилося: біля берегів річки Тетерів у гідропарку і в парку культури та відпочинку є масова приватна забудова. У муніципалітеті говорять, що про доступність до берегів місцевих річок зможуть говорити лише після детального аналізу, який розпочнуть у наступному місяці, передає Житомир інфо.
«Для того, аби чітко сказати, наскільки вони (річки, ред.) доступні, органами місцевого самоврядування, виконавчими органами буде проведений аналіз, аналіз користувачів земельних ділянок. Закон передбачає саме безперешкодний доступ та штрафні санкції до користувачів земельних ділянок фізичних або юридичних осіб, а до власників земельних ділянок закон не діє, є така проблема», – говорить заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.
Для виявлення об'єктів, які заважають житомирян підійти до води, будуть влаштовувати рейди.
«Спочатку буде проведено аналіз, буде відповідне доручення органам виконавчої влади. Після цього ми сформуємо робочу групу та будемо проводити рейди для того, аби чітко визначитися, наскільки у місті Житомирі є проблема з безперешкодним доступом», – розповів Сергій Кондратюк.
Об'єкти, які перешкоджають вільному доступу, мають демонтувати.
«Користувачі земельної ділянки повинні знести конструкції та надати безперешкодний доступ. Якщо ця робота виконуватися не буде, то органами місцевого самоврядування буде надано припис, який має протягом 10 днів бути виконаний, то, відповідно до закону, через рішення суду маємо право фізичну або юридичну особу позбавити права користування земельною ділянкою», – каже Сергій Кондратюк.
Також у міський раді зазначили, що самі мешканці можуть повідомляти про огорожі або інші конструкції, які заважають підійти до води.