За словами голови обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Георгія Мокрицького, З 1941 року через цей табір пройшли сотні тисяч полонених. На деяких ставили медичні експерименти.
Краєзнавець відзначає, що тут прямо в довгих траншеях поховані понад 60 тисяч наших співвітчизників. Він пропонує на цьому місці створити меморіальний комплекс з основним елементом – старою цегляною водонапірною вежею. Саме ця вежа є німим свідком тих трагічних подій, що зберіглася до наших днів. У 2013 році на ній встановили пам’ятний знак про в’язнів Богунського концтабору Stalag-358, який діяв під час окупації Житомира нацистськими загарбниками.
Як повідомляють в ОДА, український інститут національної пам’яті підтримує ідею створення комплексу і обіцяє допомогти владнати це питання на державному рівні.
Військові також підтримують пропозицію щодо створення на цьому місці меморіального комплексу та винесення території за межі військової частини з вільним доступом для всіх.