Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • У Житомирі досі не вирішили, чи відповідає нормам нова розмітка на Великій Бердичівській. ФОТО

У Житомирі досі не вирішили, чи відповідає нормам нова розмітка на Великій Бердичівській. ФОТО

  • 20 вересня, 2019 17:32
На засіданні комісії з безпеки дорожнього руху міськради з`ясовували, чи відповідає дорожня розмітка на вулиці Велика Бердичівська державно-будівельним нормам. Зокрема, мова йшла про велосмуги, які на початку місяця нанесли від старого Бульвару до майдану Соборного.

Як повідомляє Житомир інфо, на засіданні представник поліції запевнив, що норми ДБН на цій ділянці порушені.
 

«Питання до ширини проїзної частини та велосмуг. Через те, що вулиця Велика Бердичівська є магістральною, то, за чинним законодавством з утриманням ДБН, ширина велосмуги має бути не менше 1,5 метра, а ширина смуг для проїзду не менше 3 метрів. Наразі такої ширини там немає», – говорить інспектор відділу безпеки дорожнього руху Руслан Хомич.


Ствердження поліцейського заперечив проєктант, який роз'яснив присутнім, що розмітка нанесена враховуючи усі особливості даної ділянки та не порушуючи ДБН.
 

«У цьому самому документі є примітка номер два. Тут зазначено: в умовах щільної забудови на території охоронних та історичних розрахункова швидкість руху може бути прийнята 50 км/г з відповідним переліком параметрів основних елементів дороги. Коли я дивлюсь на швидкість 50 км/г, то бачу 2,75 метра ширину смуг для проїзду», – запевнив проєктант Олександр Пославський.


Заступник міського голови наголосив, що є норми, за якими транспортний потік має бути розмежований, а велосипедисти є повноцінними учасниками дорожнього руху, тому розмітка, яку ми маємо сьогодні, є оптимальним варіантом.
 

«У нас відбувся капітальний ремонт, тому норма 1,5 метра до нього не діє, тому ми маємо 1 метр. На ділянці, де це не могло бути реалізовано як повноцінна велосмуга, потоки розмежовані шляхом захисної смуги, на якій рух для велосипедистів дозволено. Ця ділянка, один квартал, велосмугою вважатися не може, але потоки розмежовані», – говорить заступник міського голови Дмитро Ткачук.


Зрештою комісія не затвердила схему дорожнього руху, про яку йдеться. Начальник управління транспорту Костянтин Підпокровний зауважив, що хотів би побачити офіційну відповідь поліції на запит міської ради щодо погодження схеми організації дорожнього руху. Представник поліції повідомив присутнім, що особисто цього запиту не розглядав та пообіцяв розібратися з цим питанням.

Нагадаємо, в Житомирі на вулиці Великій Бердичівській з'явилися дві односторонні велосмуги. Зараз розмітка нанесена від площі Соборної до Старого Бульвару, в подальшому її планують продовжити.

Поділитись

Новини по темі: