"Пропонувати покупцям альтернативу використанню пластикових пакетів: паперові пакети, торбини з тканини тощо. Розробити Програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання альтернатив пластиковим пакетам. Змінити стандарти обслуговування покупців", - йдеться у документі.
У мерії роз’яснюють, проект рішення носить рекомендаційний характер. Прямого впливу на бізнесові структури документ не матиме. Головне — заявити про напрям вирішення проблеми, інформує СК1.
"Це рішення не несе зобов’язуючий характер, тому, що це можливо було б у разі існування відповідних законів в Україні, тому, що загальнодержавне законодавство відстає від місцевих ініціатив, які ідуть з низу, з міст, це виключно про добровільність, про інформування і про створення і підтримки ініціативи знизу, аби міняти свідомість людей, що пластикові пакети їх треба зменшувати", — сказав директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Микола Костриця.
Окрім порозуміння з бізнесом, важлива готовність самих житомирян відмовитись від поліетиленових пакетів.
Для тих, хто немає чіткої позиції щодо у ставленні до поліетилену, автори проекту запланували проведення роз’яснювальної роботи та загальноміських заходів. Готові навчати альтернативам пакування речей і товарів.
хороша ініціатива, аби не забули про неї