8 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Через порив водогону провулок у Житомирі перетворився на ковзанку. У водоканалі нарікають на вибрики погоди

Через порив водогону провулок у Житомирі перетворився на ковзанку. У водоканалі нарікають на вибрики погоди

  • 14 січня, 2019 15:08
У Житомирі через порив водогону провулок 1-й Ливарний перетворився на суцільну ковзанку. Аварійна служба житомирського водоканалу про проблему знає, але вже цілий місяць нічого зробити не можуть.

«Ви вже писали про проблему на провулку 1-й Ливарний, коли комунальники залишили незакопану яму. На тому ж місці прорвало водогін, і вже більше місяця вода розтікається по провулку та замерзає. Зараз дуже небезпечно пересуватися, адже на дорозі суцільній лід. Незважаючи на повідомлення, проблему не вирішено. По телефону аварійної служби водоканалу сказали, що про проблему знають, але коли її усунуть, не можуть повідомити», – написав читач Олександр, передає Житомир інфо.

Директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін зазначив, що системи водогону у місті давно пережили свій вік, тому часто відбуваються пориви. А ліквідувати аварію на ділянці, про яку йде мова, можна лише за сприятливих погодних умов.

«Про виток води на розі вулиці Новосінної та провулку Ливарному нам, звісно, відомо. Справа в тому, що там діє трубопровід діаметром 1200 мм, виготовлений він із залізобетону. Термін експлуатації його давно вичерпаний: йому близько 40 років, хоча максимально він мав служити 25 років. Найбільш слабким місцем цього трубопроводу є стики – реакторні з’єднання. З роками на місцях цих реакторних з’єднань відбувається декомпресія, як наслідок – виток води. Полагодження з’єднань такого великого діаметру є, мабуть, найважчим видом робіт на водоканалі. 

Для того, аби полагодити таке з’єднання, застосовується спеціальний великий сталевий бандаж діаметром більше 600 мм і довжиною близько двох метрів. Глибина трубопроводу теж доволі велика – приблизно 4-5 метрів. Для встановлення такого бандажу потрібен час – близько тижня, а також сприятлива погода – щоб не було морозу та опадів. Ми запланували такі роботи, приготували обладнання, бандаж. Тепер чекаємо сприятливої погоди. Доти будемо прибирати біля місця витоку, аби не було небезпеки для людей», – розповів Андрій Нікітін.

Також Нікітін додав, що самі роботи по заміні трубопроводу в Житомирі заплановані за рахунок коштів Світового банку, передбачається, що розпочнуть їх наприкінці 2019-го – початку 2020 року.

Зазначимо, що у жовтні 2018 року керівник «Житомирводоканалу» розповідав, що підприємство заключило контракт в рамках проекту розвитку міської інфраструктури за кошти Світового банку з україно-корейським консорціумом, лідером якого є компанія «КСМ ГРУП». Цей підрядник виконає у Житомирі заміну 9,5 км водопровідних мереж великого діаметру.

У травні 2016 року сайт Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляв, що Світовий банк продовжить кредитувати КП «Житомирводоканал» по програмі очищення води.

Нагадаєм, у липні 2018 року містяни скаржилися, що на перехресті вулиці Новосінної та 1-го провулку Ливарного у Житомирі кілька тижнів стояла котловина, яку залишили по собі комунальники.
Поділитись

Новини по темі: