28 листопада, 2023
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Жіноча консультація та ведення вагітності. Як стати на облік в Житомирському перинатальному центрі

Жіноча консультація та ведення вагітності. Як стати на облік в Житомирському перинатальному центрі

  • Фото: medcenter-victoria.com
  • 17 листопада, 2023 10:00

Житомирянки часто цікавляться у соціальних мережах, де можна стати на облік при вагітності, пройти обстеження чи отримати консультацію гінеколога безкоштовно. Скористатись послугами Житомирського обласного перинатального центра може кожна бажаюча жінка з будь-якого міста чи області. Заклад оснащений сучасним обладнанням, у ньому працюють фахові медичні працівники та створені комфортні умови для перебування пацієнтів.

Як стати на облік при вагітності та безкоштовно скористатись послугами лікаря акушера-гінеколога розповіла завідувачка консультативно-діагностичного блоку Житомирського обласного перинатального центру Алексійчук Наталія Михайлівна.

 


Фото: Наталія Алексійчук

Хто може скористатись послугами перинатального центра у Житомирі

«За Законом, громадянин України може отримати медичну допомогу в будь-якому закладі за власним бажанням. Тобто, жінка з Миколаєва чи з Києва, наприклад,може приїхати в Житомир і стати на облік. Для запису до лікаря гінеколога є лише одна маленька умова — вона повинна мати декларацію із сімейним лікарем», — каже Наталія Михайлівна.

Щоб стати на облік у звʼязку з вагітністю в Житомирському обласному перинатальному центрі потрібно мати наступні документи:

  • Паспорт;
  • Декларація із сімейним лікарем.


Завідувачка наголошує, що житомирський перинатальний центр ледь не єдиний заклад в області, який проводить повне обстеження вагітної жінки згідно з наказами МОЗ безкоштовно. Всі необхідні обстеження проводяться на базі закладу.

Не потрібно виконувати якихось особливих вимог і для народження дитини у пологовому відділенні житомирського перинатального центру. Навіть якщо жінка перебуває на обліку в іншому заклад

«Коли у жінки починаються перейми, вона поступає в пологовий стаціонар і їй безкоштовно надається вся необхідна допомога. Якщо ж вагітна має супутню екстрагенітальну паталогію, ми її госпіталізуємо раніше, дообстежуємо і згодом виводимо на пологи», — зазначає пані Наталія.


Фото: Журнал Житомира

"Школа відповідального батьківства" та психологічна підтримка

На базі перинатального центру діє "Школа відповідального батьківства", де пара в очікуванні маляти може підготуватись до процесу пологів та перших місяців життя дитини.

«Курси проводить фаховий психолог. У нас повністю обладнана кімната,де батькам надається повна інформація про пологи. З подружжям проводяться практичні заняття, щодо технік знеболення у пологах та заохочення до грудного вигодовування», — каже Наталія Алексейчук.

Також у перинатальному центрі жінка може отримати психологічну підтримку у разі виникнення післяпологової депресії. Для цього перш за все потрібно звернутись до лікаря гінеколога, який виявить причину явища та скерує жінку у подальших діях.


Фото: Журнал Житомира

Як підготуватись до партнерських пологів

За бажання майбутній тато має змогу перебувати на пологах та безпосередньо підтримувати свою другу половинку.

На партнерські пологи партнер(довірена особа, чоловік або члени родини)повинен мати флюорографію та чистий змінний одяг.

Робота поліклінічного відділення

Житомирський обласний перинатальний центр має поліклінічне відділення, послугами якого може скористатись кожна бажаюча жінка. Для запису до лікаря варто взяти із собою документ, що засвідчує особу.  Так само як і для постановки на облік, слід мати підписану із сімейним лікарем декларацію.

«На базі поліклініки працює шість досвідчених лікарів акушер-гінекологів. Це кваліфіковані спеціалісти, які працюють відповідно до протоколів та наказів МОЗ, які сьогодні діють в Україні», — зазначає Наталія Михайлівна.

Працює тут і медико-генетичний центр, де населенню надається кваліфікована допомога лікарями генетиками та проводяться необхідні дослідження в генетичній лабораторії.

У відділені є можливість проведення ультразвукового обстеження на обладнанні експерт-класу.

«Можливо навіть не кожна приватна структура має такі апарати. Лікарі сертифіковані, навчені і проводять УЗД за тими критеріями, які на сьогодні відповідають світовим стандартам», — наголошує завідувачка віддділеня.


Фото: 3D знімки УЗД апарата (т
ак виглядає малюк в утробі матері)

Сказане лікарем підтверджує майбутня мама Олександра, яка перебуває на стаціонарному лікуванні у перинатальному центрі.

«Дуже гарний колектив, лікарі дуже уважні до людей. Кажуть звертатись до них як тільки щось турбує. Два рази на день здійснюють обхід пацієнток, постійно контролюють стан. Мені подобається», — ділиться вона.


Фото: Журнал Житомира

Наталія Алексійчук наголошує, що отримати консультацію та допомогу лікарів на базі перинатального центру можуть не тільки вагітні жінки. Поліклінічне відділення повноцінно діє як жіноча консультація.Тут надаються послуги з планування сім'ї, працює кабінет патології шийки матки, обстеження та лікування неплідних пар та іншої гінекологічної патології.

«Ми надаємо допомогу жінкам з гінекологічною патологією без будь-яких направлень. При цьому пацієнтка має змогу пройти повне обстеження на базі нашого закладу без необхідності відвідувати приватні клініки», — каже пані Наталія.

Щоб отримати консультацію лікаря-гінеколога, жінці достатньо:

  • зателефонувати за номером реєстратури:

068 792 92 60;

0412 41 67 26.

  • чи одразу прийти до закладу за адресою м. Житомир, вул. Романа Шухевича, 2А.Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: