15 квітня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • В Україну доставили 108 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК) для безоплатних щеплень дітей

В Україну доставили 108 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК) для безоплатних щеплень дітей

  • Фото: Мережа
  • 2 квітня, 2024 19:56

108 тисяч доз комбінованої вакцини КПК бельгійського виробництва на підтримку Національної програми з імунізації в Україну доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Японії та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), пише Урядовий портал.

«Ця поставка вакцин забезпечить по одній дозі вакцини для кожної зі 100 000 дітей. Вакцинація — єдиний захист проти кору, адже ліків від цієї хвороби не існує. Щеплення допоможе захистити вашу дитину і запобігти поширенню інфекцій, що особливо важливо в умовах війни. Дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та у 6 років — забезпечують ефективний захист від кору. Тож нагадуємо батькам, що важливо вчасно відвести своїх дітей на щеплення», — зазначив Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.

У 2023 р. в Україні було зареєстровано 55 випадків захворювання на кір у 13 регіонах, серед хворих — 31 дитина. Торік охоплення щепленнями проти кору в Україні серед дітей віком до одного року становило 92,4%. Для запобігання спалахів хвороби та в умовах війни додатковим фактором ризику поширення кору є скупчення людей, зокрема, в укриттях під час повітряних тривог, тож своєчасна імунізація дітей і дорослих проти кору та інших хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцинації, важлива.

На рівні країни влітку 2023 року була оголошена загальнонаціональна кампанія з  «наздоганяючої вакцинації» проти кору. За три місяці в рамках «наздоганяючої вакцинації» проти кору дітей, які внаслідок війни, зміни місця проживання або інших обставин пропустили планові щеплення, вдалося вакцинувати 153 493 дитини. Серед них перше щеплення отримали 68 488 дітей у віці від 2 до 17 років, другу дозу вакцини — 85 005 дітей віком від 7 до 17 років.

Усі вакцини, передбачені Національним календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними. Перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років. 

Довідково

У 2023 р. ЮНІСЕФ закупив і передав в Україну понад 700 тисяч доз комбінованої вакцини КПК.

Вакцина проти кору, паротиту та краснухи (КПК) використовується для проведення безоплатних щеплень за віком згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та в 6 років. Щеплення — безоплатні та дозволяють сформувати специфічний імунітет.

Поділитись

Новини по темі: