Епідемічна ситуація з грипу/ГРВІ, COVID-19 в Житомирській області станом на 06 січня контрольована. Відбувається спад захворюваності.
Про це сьогодні повідомляє Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
"На 1 тижні спостереження (в період 30.12.2024 - 05.01.2025р.) відбувається подальше зниження рівнів захворюваності ГРВІ, що триває з грудня 2024 року: зафіксовано зниження рівнів в порівнянні з попереднім тижнем на 23%. Зареєстровано 4141 хвора особа, показник 350,9 на 100 тисяч населення нижчий за епідемічний поріг на 39%", - йдеться в повідомленні.
Захворюваність залишається на неепідемічному рівні.
Фото: ОЦКПХ
"Зниження захворюваності відбулось як серед дитячого так і дорослого населення. Захворіло 2306 дітей, питома вага становить 56%. Перевищує середньообласний показник рівень захворюваності в Бердичівському районі", - додають у відомстві.
Що відомо про новий вірус
Натомість в Україні офіційно підтверджено 13 випадків метапневмовірусу людини (HMPV), – позаштатний спеціаліст МОЗ з інфекційних хвороб.
Вірус, виявлений у 2001 році, має симптоми, схожі на грип, і вражає дихальні шляхи. Передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період триває 3-6 днів, а саме захворювання – 7-10 днів. Найбільша активність вірусу спостерігається наприкінці зими та навесні.
🇨🇳Спалах HMPV також зафіксовано в Китаї, проте місцева влада запевняє, що це звичайне сезонне підвищення респіраторних захворювань.
У центрі громадського здоров`я України повідомили, що ситуація рутинна та повністю контрольована.
"Метапневмовірус – це традиційний вірус, який циркулює в Україні протягом кожного епідсезону. Центр громадського здоров’я щотижня надає інформацію про цей та інші віруси, які є актуальними в межах епідсезону. Симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, температура. У порівнянні з таким захворюванням, як грип, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення", - йдеться в повідомленні.
Захист від нього не потребує особливих заходів, окрім тих, які ми знаємо з дитинства:
- регулярно мийте руки з милом;
- уникайте контактів із хворими людьми;
- дотримуйтесь етикету кашлю (прикривайте рот серветкою чи згином ліктя);
- періодично провітрюйте приміщення.
Не менш важливою є інформаційна гігієна - довіряйте виключно офіційній інформації!