На сайті НСЗУ оприлюднили звіт про витрати закладів охорони здоров’я на ліки та медичні вироби у 2024 році. Тепер кожен може перевірити, як медзаклади використовують кошти, отримані за договором із НСЗУ на ліки та медвироби.
У звіті доступна інформація про загальні витрати лікарень на ліки та в розрахунку на одного пацієнта, якому надавалася допомога, а також – про співвідношення витрат на ліки до надходжень від Програми медичних гарантій (ПМГ). Наприклад, у надкластерних медзакладах середні витрати на ліки для одного стаціонарного пацієнта становили 2400 грн, у кластерних – 1300 грн, у загальних – 588 грн.
Лікуючись в умовах стаціонару, пацієнт має повне право безоплатно отримувати лікарські засоби та медичні вироби, які передбачені стандартами лікування. Заклади охорони здоров’я, які мають договір із НСЗУ, мають витрачати кошти на покриття витрат на надання медичних послуг, зокрема на самостійну закупівлю препаратів з Національного переліку основних лікарських засобів.
Звіт містить інформацію про комунальні та державні заклади охорони, які мали договір з НСЗУ про надання медичних послуг населенню за Програмою медичних гарантій у 2024 році.
Звіт медзакладів Житомирської області:
Фото: скриншоти
Детальніше ознайомитись зі звітом - можна тут
Що відомо про моніторинг
На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 лютого 2025 року «Про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців» НСЗУ розпочала моніторинг закладів щодо забезпечення пацієнтів безоплатними ліками та медвиробами. 206 закладів уже отримали запити для надання пояснень.
Пацієнти мають право на безоплатні ліки та медвироби під час лікування в стаціонарі, передбачені Нацпереліком основних лікарських засобів та протоколами лікування.
У 2025 році НСЗУ посилить перевірки лікарень щодо забезпечення пацієнтів ліками і медвиробами під час надання допомоги за пакетами «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», «Хімієтерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у стаціонарних та амбулаторних умовах», «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах у частині проведення ендопротезування суглобів».