14 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Розпал купального сезону: стан води у межах пляжів Житомира не відповідає нормам

Розпал купального сезону: стан води у межах пляжів Житомира не відповідає нормам

  • Фото: Журнал Житомира
  • 2 липня, 2024 16:13

На місцях відпочинку на річках і водоймах України фахівці регіональних центрів контролю та профілактики постійно моніторять якість води: відбирають проби для лабораторної перевірки і визначення перевищень потенційно небезпечних показників для населення.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Станом на кінець червня, з відібраних 490 контрольних проб води з поверхневих водойм понад 13% не відповідали санітарно-гігієнічним нормам. Здебільшого у воді фіксують перевищення рівня вмісту кишкової палички, основною причиною чого є стрімке підвищення температури повітря.

«Моніторинг якості води з водойм та річок у межах пляжів, незалежно від офіційного дозволу місцевої влади на купання чи заборону, фахівці центрів контролю та профілактики хвороб в областях проводять щотижня. Про результати, зокрема і перевищення показників у пробах із водойм, фахівці центрів інформують як місцеву владу, так і жителів. Це і рекомендації органам місцевого самоврядування щодо встановлення знаків про заборону купання, і комунікація з засобами масової інформації для інформування населення та рекомендацій. Наразі серед перевищень у пробах здебільшого зафіксовано кишкову паличку, яка може викликати розлад шлунку та більш важкі захворювання. Тому варто одразу звернутись по меддопомогу, якщо після купання відчуваєте нудоту та погіршення стану організму, особливо якщо такі симптоми з’явились у дітей», – розповів Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар України.

Під час моніторингу офіційних пляжних зон у країні, який проводили з 15 травня по 21 червня, спеціалісти відібрали 321 пробу води з поверхневих водойм – з них у 113 виявили невідповідність за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички).

Кишкова паличка може викликати такі захворювання, як:

  • кишкові інфекції (найчастіші симптоми: нудота та діарея);
  • запалення сечовивідних шляхів і статевих органів;
  • гемолітико-уремічний синдром (в групі ризику діти та люди похилого віку), який може призвести до ниркової недостатності.

 

Стан якості води у межах пляжів Гідропарку в Житомирі

 

Офіційно в Житомирі дозволено купатися лише на Дорослому та Дитячому пляжах Гідропарку.

Нагадаємо, що в Житомирі купальний сезон розпочався із заборони на купання через забруднену воду. Напередодні відкриття купального сезону пресслужба міської ради повідомила, що вода біля житомирського Гідропарку не відповідає санітарним нормам. Повторний забір проб для дослідження був запланований на 10 червня.

За словами директора КП «Парк» Сергія Бондаря, наразі стан якості води у водоймі не відповідає нормам.

«Ситуація незадовільна. Вода не відповідає вимогам, тому що там була виявлена кишкова паличка. І ми не рекомендуємо відпочиваючим купатися. Засмагати можна. Пісок в задовільному стані – немає гельмінтів, він чистий. Але вода, на жаль, не відповідає санітарним вимогам, про що рятувальна станція, яка знаходиться між Дитячим та Дорослим пляжами, періодично робить оголошення для відпочиваючих. Проте у нас працюють душові кабінки. Будь ласка, якщо людина засмагає і хоче ополоснутися у спекотну погоду, вона може підійти або зайти в душову кабінку, а ще на вході є спеціальні душі для ніг», – зазначив Сергій Бондар.

Він також зауважив, що надалі повторний забір проб та інформування щодо результатів дослідження обов’язково буде здійснюватися.

Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: