Повномасштабна війна назавжди змінила обличчя української медицини. Через окупацію українських міст та регулярні обстріли ракетами і бомбами, було вщент знищено та пошкоджено десятки лікарняних закладів, позбавивши надання найпростіших медичних послуг.
Сотні медиків та їх родин були змушені евакуюватися із зони окупації та ймовірних катувань, які застосовує ворог у разі непокори. Серед них – 85 медичних працівників, які знайшли прихисток на Житомирщині та стали невіддільною частиною 25 місцевих лікарень, амбулаторій та центру ПМСД та екстреної допомоги.
Про це інформує сайт Житомирської ОВА.
"На сьогодні медики працюють у лікувальних закладах Житомирської, Брусилівської, Бердичівської, Ємільчинської, Любарської, Звягельської, Романівської, Попільнянської, Коростенської, Овруцької, Коростишівської, Андрушівської та Баранівської громад Житомирщини. Також велика кількість переселенців знайшли своє місце в обласних закладах. Зокрема це – акушери-гінекологи, анестезіологи, кардіологи, ортопеди-травматологи, терапевти, хірурги, лікарі-інтерни, медичні сестри та брати, лаборанти, фельдшери, медичні водії та інші значущі спеціалізації", йдеться в повідомленні.
Від початку вторгнення, українські лікарі та медичний персонал прибули з Лисичанська, Слов’янська, Краматорська, Маріуполя, Бахмута, Херсона, Костянтинівки, Чорнобаївки, Запоріжжя, Скадовська, Сватово, Балаклеї, Мелітополя, Харкова, Лимана, Вугледара та інших міст, що пізнали на собі жах війни.
Більшість з них пройшли важкий шлях, щоб продовжити своє життя та роботу. Історії їх перемог та непосильної наполегливості вражають і надихають – вони відчувають велику радість від можливості допомагати жителям нашої області.