18 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • На Житомирщині держава профінансувала послуги з реабілітації на понад 64 млн гривень, — ОВА

На Житомирщині держава профінансувала послуги з реабілітації на понад 64 млн гривень, — ОВА

  • Фото: ілюстративне
  • 26 липня, 2023 21:15

Міністерство охорони здоров’я продовжує розвиток безоплатної реабілітаційної допомоги в Україні. У Житомирській області з початку року Національною службою здоров’я України профінансовано послуг з реабілітації на понад 64886,430 тисяч гривень.

Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Житомирської ОВА.

"50679,770 тисяч гривень сплачено за послуги зі стаціонарної реабілітації і 11858,720 тисяч гривень – з амбулаторної, а також реабілітація немовлят – 2347,940 тисяч гривень. Всі послуги – безоплатні для пацієнтів та повністю покриваються Національною службою здоров’я в рамках Програми медичних гарантій", - йдеться в повідомленні.

На сьогодні в області заключено пакети на надання послуг по реабілітації з Національною службою охорони здоров’я з 37 медичними закладами.

"Нова концепція психологічного та фізичного відновлення людини передбачає перехід від недієвих пострадянських стандартів надання послуг до найкращих світових практик згідно зі стандартами ВООЗ. І хоча серед багатьох людей досі доволі поширена думка, що реабілітація після травм полягає в санаторно-курортному лікуванні, – це не так. Справжня, доказова реабілітація має повернути людині здатність робити те, що вона могла до травмування або захворювання. Для цього передбачений активний процес відновлення під наглядом та наставництвом фахівців. Проміжні задачі та кінцеву мету реабілітації підлаштовують під потреби кожного пацієнта. Щоб навчитися ходити – тренують ходу. Щоб навчитися ковтати – тренують процес ковтання. Щоб навчитися митися чи чистити зуби – тренують дії, які людина зазвичай робить під час відповідних гігієнічних процедур", - зазначає Департамент.

Грязі, басейни й електрофорез можуть коштувати значних грошей, але не допоможуть відновити втрачені рухові чи мовленнєві функції, бо вони нічому не навчають. Такі процедури прийнято називати «пасивною реабілітацією». Дехто може переконувати вас, що це нібито сприяє відновленню рухові функції. Втім, доведеної ефективності та наукового підґрунтя дані методи не мають. Тепло від електрофорезу – це, звісно, дуже приємно, але м’язи, які припинили працювати внаслідок поранення чи травми в такий спосіб не відновити. Недієвими також прийнято вважати гідромасаж та магнітотерапію. Справжня доказова реабілітаційна допомога передбачає тісну співпрацю мультидисциплінарної команди фахівців із пацієнтом за індивідуально складеним планом відновлення.

Головне, що слід розуміти, – лежачи або сидячи пацієнт не досягне жодних результатів у реабілітації. Процес комплексного відновлення людини – це, перш за все, рух. Реабілітація не дорівнює тисячам гривень, витраченим на санаторно-курортне лікування. Психологічне та фізичне відновлення – наполеглива та чітко структурована робота пацієнта з групою фахівців. Причому інколи досить довга і складна.

При цьому, робота з людиною, яка потребує реабілітації, повинна починатись із моменту її потрапляння до лікарні. В ідеалі, після стабілізації стану біля ліжка пацієнта мають з’явитись лікар із фізичної та реабілітаційної медицини, психолог, фізичний терапевт і ерготерапевт.

Нагадаємо, що в Україні доказова реабілітаційна допомога надається мультидисциплінарними реабілітаційними командами медичних закладів відповідно до Закону “Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я”.

Поділитись

Новини по темі: