До однієї з житомирських лікарень приїхали лікарі-хірурги з-за кордону для обміну досвідом. Професор пластичної хірургії Болонського університету Марко Іноченті та хірург-травматолог з Латвії Мартінс Малзубріс консультуватимуть місцевих лікарів під час мікрохірургічних втручань, повідомляє Суспільне.
"Лікарі тут справді прагнуть розвивати мікрохірургію, яка вкрай необхідна пацієнтам. Ми можемо надати нову інформацію, деякі поради, а іноді й матеріально-технічну підтримку, щоб покращити цей процес", — сказав Мартінс Малзубріс.
ФОТО: Мартінс Малзубріс, Суспільне Житомир
За словами завідувача відділення травматології та ортопедії однієї із житомирських лікарень Дмитра Гаєвського, хірурги приїхали до Житомира з власної ініціативи.
"Один із наших колег відвідував курси з мікрохірургії в Латвії. Це його наставники приїхали до нас, щоб поділитися своїм досвідом і показати нам нові методи. Ми очікуємо отримати навички, які допоможуть максимально зберегти кінцівки та їхні функції, повертаючи до повноцінного життя людей, які постраждали внаслідок війни", — повідомив Дмитро Гаєвський.
ФОТО: Дмитро Гаєвський, Суспільне Житомир
В Україні лікарі-хірурги очікують отримати досвід роботи з пораненнями, отриманими пацієнтами внаслідок бойових дій.
"Такі травми рідко трапляються в мирний час. За останні два з половиною роки ми багато вивчили про ці поранення, оскільки військові травми також змінюються з часом. Нашому італійському колезі не так страшно, але в Балтійських країнах ми також маємо ризик російського вторгнення. Тому ми повинні бути готові настільки, наскільки можливо. Ми маємо дізнатися нову інформацію та навчити цьому латвійських лікарів", — розповів Мартінс Малзубріс.
ФОТО: Лікарі оглядають пацієнта, Суспільне Житомир
Марко Іноченті розповів, що один із пацієнтів житомирської лікарні отримав множинне ураження тканин передпліччя і на нього чекає складна мікрохірургічна операція з метою відновлення пошкоджених ділянок кінцівки.
"Ушкодження було на передпліччі. Пацієнт втратив шкіру, кістку, нерви та сухожилля. Це множинне ураження тканин. Ми плануємо провести самотрансплантацію, схожу на трансплантацію серця, але з використанням матеріалів з тіла самого пацієнта, що виключає ризик відторгнення. Це складна процедура, під час якої ми беремо кістку разом із судинами та судинною мережею, знаходимо вену й артерію в передпліччі та з'єднуємо дві системи, щоб забезпечити життєздатність кістки", — сказав Марко Іноченті.