5 лютого, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Медичний канабіс йде в маси: чи підтримують житомиряни легалізацію

Медичний канабіс йде в маси: чи підтримують житомиряни легалізацію

  • Фото: Unsplash/Budding
  • 19 липня, 2023 10:50

13 липня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт №7457 про легалізацію медичного канабісу.

Як зазначають у Міністерстві охорони здоровʼя, у світі довели дієвість та активно застосовують препарати із вмістом медичного канабісу.

Медичний канабіс є хорошим помічником при:

  • Розсіяному склерозі;
  • Епілепсії;
  • Хворобі Альцгеймера;
  • Хворобі Хантінгтона;
  • Синдромі Туретта;
  • Захворюванням травного тракту;
  • Для зниження інтенсивності симптомів ВІЛ/СНІД.


Позитивний ефект медики відмічають і при виразковому коліті та хворобі Крона, запаленні та дисфункції кишківника.

Медикаменти на основі канабісу покращують апетит та допомагають при хронічних болях невропатичного характеру.

Дуже актуальним є застосування медичного канабісу при посттравматичних стресових розладах, порушеннях сну та при лікуванні ракових утворень.

Прийняття закону про легалізацію медичного канабісу допоможе врегулювати його використання в медицині. Застосування препаратів буде жорстко контролюватися, як це наразі відбувається з наркотичними препаратами.

Чи підтримують житомиряни легалізацію медичного канабісу

Журналістка ЖЖ опитала містян, щоб дізнатись їх думку про можливу легалізацію медичного канабісу в Україні.

«Легалізацію медичного канабісу підтримую. В нас дуже багато онкохворих, військових з важкими пораненнями, і вони потребують таких препаратів», — каже Ольга.


Фото: Журнал Житомира

«Якщо для медичного застосування — то так. Я розумію наскільки ці препарати потрібні при онкозахворюваннях, коли людина психічно і фізично не витримує ті страшні болі. Знаю, що за кордоном такі препарати застосовують при хворобах Альцгеймера та розсіяному склерозі. Медичний канабіс покращує їх стан та зменшує стрес», — ділиться Тетяна Іванівна.

«Я думаю, що для важкохворих це потрібно. Потрібний лише суворий контроль зберігання та видачі ліків з таким вмістом», — каже Юрій.


Фото: Журнал Житомира

«Підтримую, оскільки мені здається, що людям з депресією або психічними хворобами медичний канабіс може допомогти якийсь час почуватися краще», — каже Сергій.

Більшість містян сміливо «за» медичний канабіс, оскільки розуміють принцип його дії та доцільність застосування при певних хворобах та станах.

«Ми пітримуємо», — кажуть Тетяна та Олена.


Фото: Журнал Житомира

«Я добре знаю, що таке тетрагідроканабінол. Він використовується при високих ступенях раку, в якості анестетика (знеболює), підвищує апетит. Люди потребують медичного канабісу при різних захворюваннях. Окрім того, сьогодні в Україні чимало людей травмованих внаслідок війни, яким також чудово допомогли б такі препарати», — стверджує Олександр.

«Легалізацію медичного канабісу підтримуємо. Це сьогодні необхідно для наших військових. Канабіс є природним знеболюючим, що набагато краще за синтетичні препарати. Звичайну марихуану не потрібно легалізувати», — наголошує Олег.

«Лише в медичних цілях підтримую, а якщо це буде в місті у кого завгодно — то ні», — каже  Іван.

«Медичний канабіс полегшує життя людям, які хворіють чи мають певні синдроми. Комусь допомагає покращити психічний стан, комусь фізичний. Є захворювання, при яких звичайні ліки не допомагають. Крім того, від синтетичних ліків більше побічних ефектів», — додає Марія.



Фото: Журнал Житомира

«Якщо це справді буде по-нормальному, то підтримуємо. А якщо як завжди будуть «лазєйки», які дозволятимуть користуватись медичним канабісом людям, які не повинні…Якщо буде як завжди в нашій країні, на жаль, то ні. Є категорія людей, які справді цього потребують. Хотілося б щоб це зробили нормально», — каже Олександра.

 

Є серед містян і ті, хто категорично не підтримує прийняття закону про легалізацію медичного канабісу.

«Я такого не підтримую. Якщо він буде в медицині, то він буде скрізь. Воно нам не потрібне», — каже Дмитро.

Поділитись

Новини по темі: