24 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Лептоспіроз у коней «Берегині Полісся» не підтверджений: коментарі директорки та спеціалістів

Лептоспіроз у коней «Берегині Полісся» не підтверджений: коментарі директорки та спеціалістів

  • Фото: Журнал Житомира
  • 25 вересня, 2023 12:00

Минулого тижня Журнал Житомира оприлюднив новину про Центр іпотерапії «Берегиня Полісся». Саме у співпраці із цим центром Житомирська міська рада забезпечує компенсацію курсу реабілітації для діток з інвалідністю. Через кілька годин після публікації новини в одному з месенджерів зʼявився коментар, у якому стверджувалось про наявність інфекційної хвороби у пʼяти коней центру.

Журналістка ЖЖ дослідила це питання.

19 вересня в коментарях до посту Дарʼя Яременко (Рожнятовська) написала:

«А нічого, що в Берегині пʼять коней хворі на лептоспіроз».

Адміністратор чату попросив жінку прикріпити документи, фото чи відео, які підтверджують наявність хвороби у коней. У відповідь Дарʼя надіслала результати лабораторних досліджень від державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Житомирської області.

В тексті документа і справді можна побачити певні значення та згадку про лептоспіроз.


Фото: скриншот телеграм-каналу Житомир24

Журналістка Журналу Житомира відвідала «Берегиню Полісся» та поспілкувалась із директоркою центру Ольгою Маньковською.

Ольга провела журналістку до конюшні, показала коней, чим їх годують, запевнила, що коні здорові й гарно почуваються.

«Наші коні здорові. Восени ми завжди робимо планову протравку глистів, робимо щеплення і проводимо планові аналізи крові. Ми допомагаємо великий кількості дітей, піднявши цю справу з нуля. Писати таке про нас — це просто блюзнірство», — каже Ольга Маньковська.



Фото: Журнал Житомира

 

Також журналістка ЖЖ проконсультувалась із викладачами кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології Поліського національного університету. За їх словами, представлений в месенджері документ не доводить наявність лептоспірозу у коней, а швидше є доказом того, що коні вакциновані.

«Дані результати аналізу не свідчать про наявність лептоспірозу. Титри від 50 до 100, які ми тут бачимо, показують про наявність антитіл у крові тварин, яким провели щеплення. Коли тварина хвора на лептоспіроз, титри показують 200 та вище», — зазначає доцент кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології.


Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: