14 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Цього року двоє жителів Житомирщини захворіли на гарячку Західного Нілу

Цього року двоє жителів Житомирщини захворіли на гарячку Західного Нілу

  • Фото: ілюстративне
  • 4 листопада, 2024 17:58

Гарячку Західного Нілу діагностували в жителя Житомирщини в жовтні 2024 року. Про це повідомляють в Житомирському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

“У жовтні в жителя Черняхівської громади Житомирського району діагностували захворювання гарячки Західного Нілу. Наразі хворий одужав та знаходиться під наглядом у сімейного лікаря. Це вже другий лабораторно підтверджений випадок даного захворювання в Житомирській області у 2024 році”, йдеться у повідомленні. 

Загалом в Україні з початку року зареєстрували 69 випадків хвороби. Нині хворобу фіксують в країнах Африки, Азії, Середземномор'я. Окремі спалахи реєструються в країнах Центральної Азії (Казахстан, Туркменія, Таджикистан), Закавказзя (Азербайджан, Вірменія), США, Канаді, Мексиці, країнах Центральної Америки і Карибського басейну, Австралії. 

Що таке гарячка Західного Нілу

 

Гарячка Західного Нілу це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. Хвороба має літньо-осінню сезонність.

Інфікована людина не заразна. На сьогоднішній день немає зареєстрованих випадків передачі вірусу від людини до людини при безпечних контактах.

Головним джерелом гарячки Західного Нілу в природі є 17 видів переважно перелітних птахів, а також можуть бути деякі дрібні ссавці, гризуни, кажани.

Переносники захворювання численні види комарів, які заражаються вірусом під час харчування кров'ю інфікованих птахів. Під час укусів комарів вірус може потрапляти  в організм людей і тварин, де він здатний розмножуватися і призводити до хвороби.

Інкубаційний період від 2-3 днів до 3 тижнів з моменту укусу зараженим комаром.

Симптоми гарячки Західного Нілу

 

У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих можуть виникати грипоподібні  захворювання,  що  характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипи на тілі, збільшення печінки та селезінки,  ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі).

Профілактика  

 

Вакцини від гарячки Західного Нілу не розроблено.

Щоб уберегтися, необхідно:

  • проводити комплексні заходи, направлені на зниження чисельності комарів на водних об’єктах (осушення боліт, обробка ларвіцидами - засобами, що знищують комарів на стадії личинки тощо);
  • обробку територій, заселених комарами дезінсектицидами - засобами призначеними для знищення комах;
  • виявляти  підтоплення  підвальних  приміщень будівель,  погребів та здійснювати заходи щодо їх осушення та попередження розмноження комарів.
  • Для індивідуальної профілактики слід застосовувати захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти — засоби, які відлякують комарів.

У випадку виникнення будь-яких симптомів, притаманних гарячці Західного Нілу не займатися самолікуванням та звертатися до сімейного лікаря.

Поділитись

Новини по темі: