Проблеми із проходженням військово-лікарських комісій, а також бюрократичні моменти вирішували урядовці під час наради 25 лютого. Відтак було окреслено основні напрямки покращення у цій галузі та анонсовано про діджиталізацію всіх процесів
«Довідки мають «ходити» за військовими, а не навпаки. Працюємо над тим, щоб прибрати зайву бюрократію та можливі зловживання з процесу проходження військово-лікарських комісій. Відповідну реформу обговорили на нараді з урядовцями, парламентарями, представниками Офісу Президента та військовими. Експертна група спільно з Міноборони, МОЗ, Мінцифри, Мінветеранів представила свої напрацювання для розв’язання проблем у цій сфері. Військові мають отримати належний та швидкий сервіс із відповідним рівнем обслуговування та поваги. Окремо приділили увагу отриманню довідки про обставини поранення з військової частини. Дав завдання напрацювати зміни, які зроблять цю послугу в цифровому форматі. Також доручив опрацювати можливість створення на базі кожного центру комплектування так званого «військового ЦНАПу». Процес проходження комісій повинен стати людиноорієнтованим. Це стосується не лише військово-лікарської, але й медико-соціальної експертної комісії.», — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Задля кращого розуміння контексту
Військово-лікарська комісія встановлює твою придатність, обмежену придатність чи непридатність до служби. А ще ВЛК — це шалені, черги в яких стоять поранені військові. Це довідки, рапорти, комунікація на рівні списків від руки і «зіпсованого телефону».
«Ці легендарні люди натовпом стоять, наче просять щось у держави», — каже адвокат, військовослужбовець Масі Найєм, який дістав поранення на цій війні. Зараз він, спираючись на свій не найпозитивніший досвід, намагається допомогти реформувати систему ВЛК. Разом із колегою Любов'ю Галан вони створили ГО «Принцип» та запропонували державі допомогу у вирішення цих проблем. Наразі організація плідно співпрацює з міністерством цифрової трансформації України.
За словами Найєма, вже є дорожня карта, як покращити ВЛК:
«На реалізацію піде рік, але певні рішення дадуть полегшення за місяць-два».
Більше про проблеми, з якими стикаються наші поранені бійці — в сюжеті "Телебачення Торонто".