Житомирщина продовжує системну роботу зі створення на території області всіх необхідних умов для реабілітації, адаптації та самореалізації наших ветеранів та захисників.
Сьогодні під час III форуму «Спроможності громад у забезпеченні та задоволенні ветеранів» обговорили хід реалізації чинних проєктів та планів, які мають суттєво розширити наші можливості у цій царині. Про це написав начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
Участь у форумі взяли також представники законодавчої гілки влади.
Житомирщина була та залишається важливим компонентом формування, навчання та оснащення багатьох славетних бригад та підрозділів Збройних сил України.
Ми наполегливо працюємо над розвитком мережі реабілітаційних центрів та впровадження сучасних методів лікування. Загалом за цим напрямом в області вже працює 18 лікарень. Останнім часом проведено ремонти або реконструкції реабілітаційних відділень у 6 з них.
У січні 2024 року у співпраці з благодійниками за підтримки Олени Зеленської в Овруцькій громаді ми відкрили мобільних реабілітаційний модуль для фізичної та психологічної реабілітації. Зараз тривають перемовини з міжнародними партнерами щодо реалізації спільних проєктів щодо реконструкції реабілітаційних відділень в наших госпіталях.
Закладами охорони здоров'я Житомирської області з початку військових дій в Україні проліковано понад 65 тисяч військовослужбовців.
Задля ефективної соціальної інтеграції ветеранів в області створено мережу ветеранських хабів, яка налічує 27 ветеранських просторів в громадах області Працює обласний центр розв'язання соціально-психологічних проблем ветеранів війни та членів їхніх родин.
Загалом в регіоні діє обласна та 113 місцевих програм для ветеранів війни, їхніх сімей та сімей загиблих. Завдяки цим програмам, за перше півріччя 2024 року надано 60 мільйонів гривень адресної грошової допомоги військовослужбовцям, які отримали поранення, а також родинам загиблих та зниклих безвісти захисників.
Понад 350 мільйонів гривень з державного бюджету в цьому році для придбання житла для 171 родини наших захисників.
Для того, щоб процес формування та реалізації ветеранської політики в області був максимально наближеним до інтересів та потреб наших захисників, ми створили у Житомирській ОВА Відділ з питань ветеранської політики, який очолив ветеран війни. У Житомирі цим питанням опікується спеціально призначений заступник міського голови, який також має бойовий досвід.
За їх безпосередньої участі організовані такі унікальні та яскраві події як виступ ветеранів на чемпіонаті Європи з веслування на човнах «Дракон», міжнародні змагання «Ігри Нескорених», де наші воїни демонструють незламний дух та волю до перемоги. А ветеран нашої звягельської 30-ї механізованої бригади Євген Корінець, який отримав поранення під Бахмутом, зараз представляє Україну та Житомирщину на Паралімпійських іграх у Парижі у складі національної збірної команди з волейболу сидячи.
Кожен з цих кроків — це вклад у майбутнє наших ветеранів, їхню реабілітацію та повернення до повноцінного життя. Житомирщина пишається своїми захисниками та захисницями, і ми робимо всі можливості для самореалізації після закінчення їх служби.