«Програму для кривдників у Житомирській міській територіальній громаді» затвердив виконком. Ця Програма - це комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника.
Кривдник - особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі.
Як буде реалізуватися програма?
Програму реалізують фахівці, які мають фахову вищу освіту (в тому числі психолог, психотерапевт, психіатр) та пройшли відповідне спеціалізоване навчання з проведення програм для кривдників.
Кривдника може бути направлено судом на проходження цієї Програми на строк від трьох місяців до одного року. Також кривдник може брати участь у цій Програмі за власною ініціативою на добровільній основі.
Серед навичок, які особа має набути за результатами проходження корекційної програми:
- вміння контролювати власні прояви гніву та агресії,
- аналізувати власні дії в ситуації насильства,
- вирішувати будь-які ситуації без застосування насильства.
«В період воєнного стану конфлікти у сім’ях зростають, зокрема через емоційне напруження, економічні негаразди... Домашнє насильство під час війни — поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний чac. І зараз статистика свідчить, що кількість звернень щодо насильницьких дій з початку повномасштабної агресії зросла на 30%», - зазначає начальниця управління сім”ї, молоді і спорту міської ради, Ірина Ковальчук. Ознайомитися з програмою можна за посиланням: https://zt-rada.gov.ua/?doc_id=41744