27 квітня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Влада
  • Міський голова прозвітував за 2022 рік: про перші дні війни, фінансування армії та компенсації за житло

Міський голова прозвітував за 2022 рік: про перші дні війни, фінансування армії та компенсації за житло

  • Фото: Журнал Житомира
  • 30 травня, 2023 16:00

Сьогодні відбувся звіт Житомирського міського голови Сергія Сухомлина за 2022 рік.

Звіт проходив у дворі міської ради, житомиряни могли поставити свої питання на вулиці Михайлівській за допомогою «вільного мікрофону».


Фото: Журнал Житомира


Про перші дні війни

 

Точкою відліку у 2022 році стало 24 лютого. Сергій Сухомлин наголосив, що ще в січні 2022 року з міського бюджету було виділено перший мільйон на формування територіальної оборони.

В перший день повномасштабного вторгнення було сформовано резервний фонд та закладено кошти на оборону. Міська рада прийняла рішення припинити діяльність політичних партій до завершення повномасштабної війни, щоб політика не заважала обороні міста та допомозі людям.

Машини водоканалу відправились на допомогу військовим, працівники ТТУ евакуювали людей з Бучі та Ірпеня, військкомати заповнились добровольцями, містяни будували фортифікаційні споруди, до адміністрації надходили дзвінки з різних міст Європи. Всі хотіли допомогти чим можна.

«На першій сесії ми сформували резервний фонд в розмірі 100 мільйонів, в перші дні війни комунальні установи віддали 20 легкових авто на потреби ЗСУ. Коли пішло планове фінансування, ми закуповували БПЛА, вантажну техніку, екскаватори…Це сотні мільйонів гривень з міського бюджету на підтримку армії», — наголосив міський голова.



Фото: Перший житомирський

 

Запитання житомирян

 

Після короткої промови мера почали надходити питання з Михайлівської.

Житомирянин Ігор запитав про наявність концепту збереження історичних архітектурних памʼяток Житомира (Покровська церква, Миколаївська каплиця і найстаріша будівля міста — Єзуїтські келії).

«В країні війна і є більш важливі питання. Перші дві будівлі знаходяться на балансі конкретних релігійних обʼєднать і тут питання більше до них. Щодо Єзуїтських келій, лише після їх передачі на баланс міста можна буде говорити про відновлення та формування історичного простору по цій будівлі», — відповів Сергій Сухомлин.



Фото: Вікіпедія (келії Єзуїтського монастиря)

Також Ігор поцікавився чому у той час, коли інші міста позбуваються символів червоної армії та «побєдобєсія», в Житомирі на Монументі Слави вирішується встановити вже другий Т-34.

На це Сергій Сухомлин відповів:

«Історію не потрібно забувати, потрібно до цього правильно відноситись. Наші прадіди захищали українську землю у тій війні, тому потрібно робити правильні висновки. Слід обговорити ті сенси, які надаються Монументу Слави, з цим я погоджуюсь».

Звичайно, підняли і питання укриттів.

«По вулиці Львівський частина укриттів зачинена, немає світла. Під час недавньої атаки не було де сховатись. Допоможіть вирішити цю проблему», — сказала одна з містянок.

Міський голова відповів, що після недільної атаки міста адміністрація провела нараду щодо відкриття укриттів. За його словами, частина громадян недобросовісно ставиться до відкритих укриттів: звідти пропадають речі, залишається сміття. Попри це, всі ОСББ міста були попереджені, що в разі невідкриття укриттів буде заведено кримінальну справу.

Одна з журналісток запитала про перспективу відбудови житлового приміщення на Корбутівці, зруйнованого російською ракетою в березні минулого року. 

«Гуртожиток знаходиться на балансі міністерства оборони. Там ситуація складна, бо саме вони мають приймати рішення. Окрім того, не всі люди в тому приміщенні мали власність, це були службові квартири. На сьогодні дві сімʼї вже отримали грошову компенсацію з подання командира частини. Кожну сесію ми намагаємось виділяти кошти на сертифікати на житло. Порядок компенсації встановлюють командири частин», — сказав Сергій Сухомлин.

За словами міського голови, якщо родини, які втратили житло, не отримають компенсацію до жовтня цього року, вони стануть учасниками проєкту Єврокомісії та отримають житло на Малікова.


Фото: РБК-Україна

Також запитали міського голову про нещодавню ситуацію зі збиттям хлопчика водієм електросамокату на Михайлівський, поцікавились чи буде це питання якось врегульовувати.

Сергій Сухомлин сказав, що електросамокат не відноситься до транспорту по закону, отож муніципальна інспекція намагалась боротись з хаотичною їздою самокатів по місту самостійно: працівники збирали їх та приносили до міської ради. 

«На працівників було заведено кримінальну справу. Сьогодні законодавство трішки змінюється, проте держава ще не має змоги регулювати цю ситуацію», — відповів міський голова.



Фото з Facebook Назарія Томчука

 

Запитали міського голову про наслідки нічної атаки в неділю та можливу компенсацію.

«Пошкоджено 30 багатоповерхових будинків. Це і квартири, і місця загального користування. Пошкоджено міські лікарні, 3 обʼєкти теплокомуненерго, водоканал, соціальні заклади, навіть в міській раді на даху пішли тріщини, будинок української культури постраждав», — відповів пан Сергій.

Люди, у яких постраждали будинки, можуть звернутися через єПідтримку та отримати компенсацію згідно з визначеною процедурою. Щодо комунальних закладів та лікарень, допомогу фінансуватиме міський бюджет.

Житомирянин Іван запитав чим може зашкодити оприлюднення витрат на ДФТГ.

«З міського бюджету виділено кошти на закупівлю касок та бронежилетів. Декілька комплектів видано на блокпости. Все інше знаходиться на складі міської ради згідно розпорядження для формування резерву для спеціальних підрозділів зі складу ДФТГ. Решта – це благодійна допомога різних підприємців”, — відповів Сухомлин.

Також міського голову запитали про реконструкцію водоканалу та роботу сміттєпереробного заводу.

«На водоканалі фактично завершені роботи по прокладанню мереж. Компанія ІЗОТЕХ продовжує роботу по будівництву першої і другої черги реконструкції очисних споруд. Повністю вони повинні бути завершені до кінця року. З очисними води складніше, роботи реалізовані лише на 40%. Можливо нам нададуть кошти на обладнання і ми отримаємо частково грантове фінансування на реалізацію цього проєкту», — сказав мер міста.

Сміттєпереробний завод наразі працює на 50%. Після реалізації другої черги можна буде говорити про закінчення цього проєкту.


Фото: Житомирська міська рада

 

На відеозвʼязок з мером та містянами вийшов Олександр Люхінгер, керівник пансіонату з Кюснах, який прийняв онкохворих діток з Житомирської області.

9 березня 2022 року міський голова написав листа до посольства Швейцарії з проханням взяти на лікування онкохворих діток з Житомира та області. 17 березня 80 людей (діти з родинами) було перевезено до міста Кюснахт. Вони забезпечені необхідною турботою та медичною допомогою. 

Завершуючи звіт міський голова сказав, що у 2022 році довелось приймати багато рішень задля втілення віри людей у завтрашній день:

«Потрібно було показати, що влада в місті є, комунальні підприємства працюють, що в нас все буде добре. В Житомирі була найкраща ситуація по теплу та електроенергії. Оцінку давати людям».


Поділитись

Новини по темі: