Якщо депутати підтримають цей проект достатньою кількістю голосів, то в Україні можуть встановити, що такий вид діяльності слід ліцензувати у порядку, передбаченому законодавством.
Вказується, що такі ліцензії потрібно буде отримувати у Держгеонадра. Автор законопроекту в пояснювальній записці вказує, що таким чином у країні вдасться позбутися незаконної діяльності з буріння артезіанських свердловин.
Це ж стосується їх ліквідації або тампонування, а також незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для добування підземних вод після припинення їх експлуатації.
У законопроекті пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення зміни та штрафи:
- Буріння свердловин для видобутку підземних вод без ліцензії на провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню згідно із законом. Штраф за порушення становить від 17 до 34 тис. грн, у разі повторного порушення – від 51 тис. грн.
- За незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для видобутку підземних вод після припинення їх використання – штраф від 34 до 51 тис. грн, за повторне порушення протягом року – до 68 тис. грн.
Наразі законопроект на етапі ознайомлення у відповідному Комітеті розгляду Верховної Ради.
Варто зазначити, що у статті 23 Кодексу України “Про надра” зазначається, що українці мають право отримувати корисні копалини на своїх земельних ділянках у вигляді підземних вод. Використовувати можна воду тільки для господарських, питних та побутових потреб. Документів на неї не потрібно.