10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Влада
  • Cлужба Держспецзв'язку повідомляє про розірвання Україною фельд’єрських св’язків з росією та вихід з угоди про спільний розвиток мобільного зв’язку країнами СНД

Cлужба Держспецзв'язку повідомляє про розірвання Україною фельд’єрських св’язків з росією та вихід з угоди про спільний розвиток мобільного зв’язку країнами СНД

  • Фото: ілюстративне
  • 20 червня, 2022 13:21

20 червня 2022 року Верховною Радою України було підтримано законопроект про забезпечення виходу України з Угоди про Міжурядовий фельд’єрський зв’язок, що діяв у рамках СНД.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Житомирської обласної державної адміністрації.

Вищезгаданою Угодою передбачалось, що центральним транзитним пунктом пересилання офіційної кореспонденції є місто москва. Очевидно, що в умовах жорстокої війни росії проти України такі умови є неприпустимими.

«Участь в угоді надавала потенційну можливість доступу ворога до документів під час їх перебування на території російської федерації. Більше того, існував ризик життю і здоров’ю фельдер’єрів, які є військовослужбовцями та мали в процесі доставки офіційної кореспонденції перебувати на території країни-агресорки»,- заявляє голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь, виступаючи у Парламенті.

Також депутатами було підтримано припинення зі сторони України угоди про співробітництво країн-учасниць СНД у розвитку мобільного зв’язку.

Варто відмітити, що з моменту підписання ця угода так і не мала реального змісту, проте саме її існування створює для всіх країн-учасниць СНД умови для наближення до єдиних стандартів у даній сфері.

«Це не відповідає євроінтеграційному курсу нашої держави та йде врозріз із взятими зобов’язаннями щодо наближення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу. За потреби співпраця з учасниками денонсованої угоди може здійснюватися на рівні двосторонніх і багатосторонніх договорів, наприклад, укладених у рамках спеціалізованої установи ООН – Міжнародного союзу електрозв’язку», - наголошує Юрій Щиголь.

Поділитись

Новини по темі: