Майже 250 млн грн субвенції для Житомирської області. Таку суму передбачив Уряд для компенсації різниці в тарифах теплопостачальним та теплогенеруючим організаціям, підприємствам централізованого водопостачання і водовідведення. Після отримання ці кошти будуть розподілені між місцевими бюджетами області і підприємствами-одержувачами.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль – інформує пресслужба Кабінету міністрів, одразу після відповідного засідання Уряду 20 грудня.
«Про що йде мова? Уряд передає місцевій владі 14 млрд грн у вигляді субвенції. Це кошти, аби тарифи на тепло й гарячу воду для людей залишилися зараз без змін, але при цьому в підприємств теплопостачання були кошти для безперебійної роботи та ремонтів», - сказав Шмигаль.
Відповідна постанова оприлюднено на Урядовому порталі.
«Затвердити Порядок та умови надання у 2022 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води згідно із Законом України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування», послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), послуги з централізованого водопостачання і централізованого водовідведення згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення», що додаються. Державній аудиторській службі здійснити заходи державного фінансового контролю, зокрема в частині підтвердження достовірності фактичних нарахувань та фактичних витрат, визначених теплопостачальними та теплогенеруючими організаціями згідно з положеннями Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 977, за результатами компенсації їм у 2022 році з державного бюджету різниці в тарифах, та про результати поінформувати Кабінет Міністрів України», - йдеться у документі.
Розподілом Житомирській області передбачено виділення субвенції із спеціального фонду державного бюджету в розмірі 246 млн 882,1 тис. грн.
Загалом на компенсацію різниці в тарифах для всіх регіонів держава витратить 14 млрд грн.