Ми в соцмережах

Обережно! Нові кібератаки через розсилання небезпечних файлів на пошту

  • 22 червня, 2022 12:21

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України попереджає громадян про активізацію діяльності кіберзлочинців. Атаки здійснюються шляхом розсилання небезпечних файлів, що можуть містити різну інформацію – від документу про стягнення штрафу до повідомлень про ядерний тероризм.

Про це повідомляє Житомирська обласна рада.

Урядова команда реагування на надзвичайні комп’ютерні події України CERT-UA, що діє при Держзв’язку, закликає громадян бути обережними, тому що злочинці планують здійснювати кібератаки на критичну інфраструктуру.

Фахівцями даної сфери було виявлено розповсюдження електронних листів, що з першого погляду надходять від податкової служби. У листах повідомляється про «несплату податку», а також до них прикріпляється архів із назвою «НакладенняШтрафнихСанкцій. Zip» та однойменний документ docx. При відкритті такого повідомлення відбувається завантаження шкідливої програми Combat Strike Beacon.

Також помічено ще один вид кібератаки на громадян України. Кіберзлочинці розсилають документ із назвою «Nuclear Terrorism A Very Real Threat.rtf». Після його відкриття відбувається завантаження та запуск ще однієї небезпечної програми CredoMap.

Поділитись

Новини по темі: