Одне з головних питань під час війни – достатня кількість води в домі. Для того, щоб при будь-якій ситуації не турбуватись про кількість питної та технічної води вдома, житомирянам радять заздалегідь підготувати певний її запас.
На цьому наголошує Житомирводоканал.
«Щодня ми опрацьовуємо запити, які надходять від вас із різних джерел: на нашу електронну пошту, інтернет-приймальню та в месенджері. На основі ваших звернень ми виокремлюємо найбільш актуальні питання і готуємо публікації, які можуть стати в нагоді тим, хто стикнувся з такою ж проблемою. Наразі наші бригади оперативно (протягом робочого дня) ліквідовують усі аварійні ситуації на водогоні, якщо такі трапляються. Але із ваших запитів ми зрозуміли, що деякі житомиряни не мають навіть кількагодинного запасу води. І якщо в мирні часи така ситуація не була б загрозливою, то в часи війни не варто нехтувати порадами - слід обов'язково мати хоча б дводобовий запас води», – говорить один з працівників комунальної служби.
Людям, які проживають у приватних будинках, слід зберігати певний об’єм води у цистерні. Перед цим її слід продезінфікувати спеціальними засобами, щоб забезпечити триваліше зберігання та безпечне використання в подальшому. Захистити воду від пилу та сміття допоможе кришка.
Також житомирян попереджають, що в домівці слід мати як технічну, так і питну воду про всяк випадок. Не варто забувати й те, що при певних умовах вода в тарі може зіпсуватися. Щоб цього не сталося, слід періодично заміняти воду на нову. В іншому випадку запас води буде просто непридатний для використання через розмноження шкідливої мікрофлори в ній.
«Найкраще зберігається розфасована вода. Вона закупорюється за певною технологією і має довгий строк придатності, якщо зберігатиметься закритою», – підкреслюють спеціалісти.