22 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Житомирський ортопед-травматолог врятував життя корові, яка постраждала через війну

Житомирський ортопед-травматолог врятував життя корові, яка постраждала через війну

  • Фото: Володимир Грицишен
  • 23 листопада, 2023 11:09

Навесні 2022 року ортопед-травматолог з Житомира врятував життя корові, яку було поранено під час активних бойових дій на Київщині. Тварині прострелили кінцівку і вона не могла рухатися.

Про це ортопед-травматолог Житомирської обласної лікарні імені О.Ф. Гербачевського Володимир Грицишен розповів у інтервʼю Суспільному.


Фото: Володимир Грицишен

Корову звуть Марфа і її господарі не втрачали надію на порятунок тварини.

«Ми піклуємося не лише про людей, але й дбаємо про наших менших братів, на відміну від Росії. Наш колега, завідувач кардіологічного відділення, звернувся за допомогою. У його друзів постраждала корова, вона була на той час під Києвом, де тривали активні бойові дії. Був вогнепальний відкритий перелом із кістковим дефектом та дефектом м’яких тканин», — каже Володимир Грицишен.


Фото: Володимир Грицишен

Він розповідає, що ветеринари давали невтішні прогнози щодо стану корови і ніхто не хотів братися за її лікування. Тоді ортопед-травматолог прийняв виклик і взявся за лікування тварини особисто.

Оцінивши ситуацію, Володимир Грицишин разом із колегами взявся оперувати постраждалу корову.

«Ми прийняли рішення застосувати спице-стержневий апарат зовнішньої фіксації, щоб забезпечити тварині можливість навантажувати кінцівку і повноцінно жити. Ми врахували вагу тварини, ретельно вивчили її анатомію, оскільки вона відрізняється від людської, і визначили, що апарат повинен витримати навантаження, яке тварина здатна виробляти», — ділиться лікар.


Фото: Володимир Грицишен

Операцію корові Марфі проводили на подвір'ї ферми під відкритим небом, де тварина перебувала після евакуації.

«Ми максимально наблизилися до справжніх операційних умов. Ми готувалися відповідально, щоб надавати допомогу. Ось наша красуня вже в апараті. Кільця накладені, спиці доповнювалися стержнями. Все це виконувалося безпосередньо через кістку, щоб відновити вісь кінцівки, аби тварина могла повноцінно навантажувати свою кінцівку», — розповідає пан Володимир.

Через чотири місяці після операції Марфі зняли з кінцівки залізну конструкцію і наразі вона вправно ходить та живе повноцінним коровʼячим життям у Київській області.

«Марфа стала мамою, народила чудове теля і повноцінно буде давати потомство для збільшення популяції даного виду», — повідомляє Володимир Грицишин.


Фото: Володимир Грицишен

Поділитись

Новини по темі: