Волонтери центру «Житомирські калинки» самостійно розробили п’ять видів кікімор та виготовляють їх для наших захисників.
Про це розповідає Суспільне.
За словами однієї з волонтерок Алли Дубовець, з початку виготовлення маскувальних костюмів, волонтери постійно їх вдосконалюють, що дозволило отримати велику кількість моделей для використання в різних умовах.
Відзначаються моделі маскувальних костюмів і оригінальними назвами – «Попіл москальських мрій», «Біле сонце пустелі», «50 відтінків зеленого» тощо.
Основу кікімори складає піксель та маскувальна мішковина. Тканина нашивається на сітку для зручного носіння.
«У березні на виготовлення однієї кікімори волонтерки витрачали тиждень. Наразі троє людей затрачують три дні. Це дуже творча робота, бо треба вміти поєднувати кольори. Так що будь-яка кікімора, чи "Попіл москальських мрій", чи для лісу, чи для степу, їх дуже важко робити», – розповідає волонтерка Богдана Рокитинець.
Маскувальний костюм проходить кілька етапів виробництва, кожним з яких займається окрема майстриня, розповідає Ніна Бердникова:
«Одна викроює, друга шиє рукави. Я, наприклад, обробляю мішковину, роблю для кікімори з ниток імітацію сухої трави. Ось, дивіться, розрізаю мішок на окремі відрізки. З них витаскую нитки. Залишаю відрізок, за який можна пришити до кікімори».
Волонтерки розповідають, що в кожен клаптик виробу вкладають любов, повагу та підтримку військових.
Наразі майстрині готуються до виробництва білих кікімор, адже війна ще не скінчилась, і вони готові працювати задля Перемоги.