25 липня, 2024
Ми в соцмережах

Житомирські волонтери плетуть сітки вдень і вночі: як приєднатись

  • Фото: Журнал Житомира
  • 17 листопада, 2023 16:22

Маскувальні сітки створені для того, щоб сховатись від очей ворога. Це універсальний засіб, який нерідко рятує життя воїнів та дозволяє ефективно виконувати бойові завдання різного характеру. Житомирські волонтери плетуть маскувальні сітки щодня і щовечора.

Засновниця волонтерської майстерні «Свій за свого» Анастасія Нестерова розповіла ЖЖ як відбувається процес плетіння та які матеріали необхідні.


Фото: Журнал Житомира

Волонтерська майстерня почала плести сітки у 2014 році й з того моменту не припиняла свою діяльність. Спочатку Анастасія навчилась плести сітки сама, а потім почала залучати до справи близьких та знайомих.

«Відчувала потребу брати участь на тому рівні, на якому можна», — ділиться Анастасія.

Деякі волонтери відвідують майстерню вже кілька років і приходять сюди щодня.

«Після роботи ходжу сюди кожного дня, тому що я хочу допомогти армії і нашій країні», — каже одна з волонтерок.


Фото: Журнал Житомира

«Війна почалась, зрозуміла, що треба допомагати. Я приходжу сюди кожного дня. Коли знаєш, що ти щось робиш для перемоги, то на душі тріки легше», — каже Надія.Які матеріали потрібні

Основа для маскувальної сітки створюється з капронової нитки. Вона може бути купленою чи робитись самостійно. Купувати основу майстерні допомагають благодійники. Певну частину виробів створюють волонтери. Також майстерня має помічників у країнах Балтії, які інколи присилають основу безкоштовно.

«Зайвої основи не буває», — наголошує Анастасія.

Матеріал для вплітання може бути різним. Застосовують обрізки з форми, постіль, сорочкову тканину. Краще обирати натуральний легкий матеріал. Важливим аспектом є колір, який залежить від сезону.


Фото: Журнал Житомира

«Ми зараз виробляємо зимові сітки і осінні, тому ще невідомо якою буде погода. Для осінніх сіток самі фарбуємо тканину у відповідні кольори», — розповідає Анастасія.


Фото: соціальні мережі

Для чого використовують сітки

Накривати маскувальною сіткою можна будь-що і будь-кого: людину, техніку, бліндаж. За допомогою них створюють тенти.

«Сітки виготовляємо за тими розмірами, які замовляють військові. Вони варіюються від 2x2 до 10х15», — каже Анастасія.

При виготовленні великих сіток їх створюють з кількох частин, які згодом скріплюються.


Фото: Анастасія Нестерова

Як приєднатись до волонтерської майстерні

«Свій за свого» завжди радий людям, які готові приєднатись до них у допомозі військовим. Потрібні як руки, так і матеріали.

Майстерня працює щодня з 10:00 до 21:30. Дізнатися більше про місцезнаходження та потреби організації можна за посиланням

Допомагати майстерні можна і дистанційно. Плести сітки, створювати основу для них, готувати матеріал для стрічок можна й вдома. Після цього матеріал чи готові вироби можна передати поштою, чи безпосередньо волонтерам.


Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: