22 вересня 2022 року Житомирській області виповнюється 85 років.
З цієї нагоди Житомирська обласна дитяча бібліотека підготувала ряд цікавих фактів про Житомирщину.
За запасами лісових ресурсів Житомирська область посідає перше місце в Україні.
Словечансько-Овруцький кряж є унікальним місцем, якому вже майже півмільярда років.
Пержанське берилієве родовище не має аналогів у всьому світі через те, що концентрація в ньому берилію пов’язана із гентгельвіновими рудами.
«Кам’яне село» на території Житомирської області є одним із чудес України, яке створила сама природа. Кам’яні брили займають територію 15 га.
На Житомирщині є відомий «Скеледром» (с. Дениші), куди приїжджають любителі лазіння по скелях зі всієї країни, і навіть з-за кордону.
У Коростені розміщена купальня Княгині Ольги, загальна площа якої сягає 100 м кв.
Неподалік від села Купище Коростенського району в лісі є галявина, котру місцеві мешканці називають Громовище. Вона вважається аномально, оскільки існує легенда, яка розповідає про проживання на тому місці жорстокого пана. Одного разу пана вбила блискавиця, а його садибу спалила. Від того часу блискавки влучають у Громовище під час кожної грози.
Саме в Житомирській області проживає найбільше бобрів – 7 668 особин, що становить близько 22% загальної їх чисельності по всій Україні.
На околиці села Нова Чортория в 19-му столітті було створено парк. Сьогодні його прикрашають вікові липи, великі галявини, чудові композиції дерев, яких налічується більше 50-ти.
Вражають красою і Чорторийські озера, що розташовані на території Миропільського лісництва у с. Коростки. Площа озер становить 0,3-0,4 га.
Відомий кожному мешканцю Житомира та області Шодуарівський парк є одним з найкращих та найбагатших дендрологічних парків області. Мальовничі схили ріки Тетерів є улюбленим місцем для відпочинку тисяч людей.
Поблизу с. Вишпіль, що у Черняхівському районі, росте древній дуб. Легенди розповідають про те, що, торкаючись до нього, можна отримати міцне здоров’я. Варто лише сказати «до тебе торкаюся – здоров’я набираюся». Кажуть, що можна вилікуватись навіть від тяжких хвороб.
Мармур, що видобувається на Житомирщині, має свій неповторний малюнок.